1. Ana Sayfa
  2. Teknik Bilgi
  3. Arabadaki Pasları Gidermenin Etkili Yöntemleri Nelerdir?
Trendlerdeki Yazı

Arabadaki Pasları Gidermenin Etkili Yöntemleri Nelerdir?

Arabadaki Pasları Gidermenin Etkili Yöntemleri Nelerdir?

Arabası olan herkes aracının temiz ve bakımlı olmasını ister. Bunun için zaman ve paralar harcar. Fakat sinir bozan olaylardan biri olan paslanma durumu bazen can sıkabilir. Mutlu ve keyifli seyahatler için olmazsa olmaz kurallardan biri temizliktir. Paslanmayı da temizlikle önlemek mümkündür.

Aracı Nasıl Temizlemeliyiz?

Öncelikle araçta kullanılacak deterjanlar çok önemlidir. Evde kullanılan çamaşır deterjanlarından olmamalıdır. Araçlara özel ve zarar vermeyecek deterjanlar kullanılmalıdır. Asla çamaşır suyu kullanılmamalıdır. Kullandığınız bezler bile özenle seçilmiş aracı çizmeyecek bezler olmalıdır.

Fazla Islatarak Temizlik Yapmayın!

Fazla ıslatarak temizlik yapmak uzun vade de paslanmalara yol açabilir. Kullanacağınız spreyler kullanacağınız bölgeye özel olmalıdır. En iyisi su ile temizlemektir. Ayrıca temizlerken araca baskı uygulamamak da gerekir. Bu şekilde temizlik yaparsanız olası sıkıntılardan arınmış olursunuz.

Arabadaki Paslar Nasıl Temizlenir?

En büyük dertlerden biri ise araçtaki paslardır. Oldukça sinir bozucu ve kötü gözüken bu paslanmalardan, kurtulmak için bazı yöntemler vardır. Araca zarar vermeden paslanmalardan kurtulmak aslında o kadar da zor değildir.

Kola İle Pas Temizleme Yöntemi

Kola İle Paslardan Kurtulun!

Araçtaki paslardan kurtulmanın en kolay yollarından biri olan, kola ile aracınız da olan paslardan kolayca kurtulabilirsiniz. Öncelikle bir beze kolayı dökün daha sonrasın da ise paslı bölgeye o bezi koyun. İşlemin daha hızlı olması için beze ihtiyaç duymadan da kolayı paslı yere dökebilirsiniz. Yaklaşık beş dakika kolanın paslı bölgeye temas etmesini sağlayın. Daha sonrasın da ise süngerin yumuşak tarafı ile kolanın olduğu bölüme hafif baskı uygulayın. Bu sayede kolanın yüksek asit gücü ve sünger yardımıyla paslardan yavaş yavaş kurtulabilirsiniz

Kolanın içinde bulunan asit paslar üzerinde oldukça etkilidir. Kola kullanarak bu sorundan hızlıca ve zahmetsiz bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bütün işlem sadece bir saat içinde biter. Daha sonrasında ise aracınızın eski halinden eser bile kalmayacaktır. Paslardan kurtulmanın en kolay yolu koladır. Sizlere araba bakımı nasıl yapılır ve arabadaki paslardan nasıl kolayca ve hızlıca kurtuluruz hakkında temel bilgileri aktardık. Passız aracınızla güzel günleriniz olması dileğiyle!

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Bence paslardan kurtulmanın en güzel ve etkili yolu aracı boyatmak fakat ne yazık ki ülkemizde boyalı araçlar genele büyük kaza yapmış hasarlı araç olarak zannediliyor ve fiyatları oldukça düşüyor halbuki her araç illa kaza yaptı diye boyatılmıyor ama değer düşmesi olduğu için insanlarda aracı boyatmadan çiziği nasıl yok ederin pası nasıl gideririm çeşitli yöntemler geliştiriyorlar bu yazı gerçekten çok bilgilendirici olmuş muhakkak deneyeceğim.