1. Ana Sayfa
  2. Teknik Bilgi
  3. Arabaların Gizli Kalmış Özellikleri

Arabaların Gizli Kalmış Özellikleri

Arabaların Gizli Kalmış Özellikleri

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi otomobil sektörünü de çok olumlu etkilemiştir. Rekabet ortamında öne çıkmak isteyen büyük otomobil markaları farklı özelliklere sahip araçları piyasaya sürmektedir. Aracın farklı özellikleri hem konfor hem de performans adına araçlara çok büyük katkı sağlıyor. Çoğu araç sahibi bu özellikleri farkında olmadan kullanmaktadır.

Her marka ve her model için gizli kalmış özellik yoktur genellikle belli markalarda ve yüksek model araçlarda bu özelliklere daha çok rastlanılır. Gizli kalmış özelliklere sahip markalardan birisi de Opel Corsa araçlarıdır. Bu aracın gizli kalmış özelliklerini devreye sokmak için anahtarı kontağa takarak silecek ve sinyal kolunu aynı anda çekmeniz gerekiyor.

Özellikler devreye girdikten sonra P1 aracın dış lambalarını harekete geçirir ve açılıp kapanmasını sağlar. P2 ise yağmurlu havalarda aracınızı geri vitese aldığınız zamanda da sileceklerin çalışmasını sağlar. P3 şerit uyarı sistemidir. P4 aracın hareket halinde kapılarını kilitlenmesini sağlar. P5 araca hız ayarı sağlar. P6 90 Km hızla gittiğinizde sizi uyarır. P7 sinyal sesi seviyesini ayarlar.

Aracınızı çalıştırmadan önce ayarlar tuşuna 3 saniye basılı tutmanız halinde aracınızla ilgili tüm bilgileri yol ekranında görebilirsiniz.

Peugeot 307 modeli için farklı gizli kalmış özellikler vardır. Yol bilgisayarı üzerinden cam sileceklerini ayarlarsanız geri vites konumundayken de silecekler otomatik olarak çalışacaktır. Bu modelde araçla 10 KM üzerine çıktığınızda kapılar otomatik olarak kilitlenir. Volksvagen Golf modelleri için farklı gizlenmiş özellikler mevcuttur. Bu konu hakkındaki makalemizin devamı içinde tıklayınız.

0.0110
0.0Ortalama Puan
Değerlendirme

    Yorum Yap

    Yorum Yap