1. Ana Sayfa
  2. Teknik Bilgi
  3. Arabanızda Bilmediğiniz Özellikler 2

Arabanızda Bilmediğiniz Özellikler 2

Arabanızda Bilmediğiniz Özellikler 2
1

Yazımızın bir önceki bölümü olan Arabaların Gizli Kalmış Özellikleri konulu makalemizde farklı araçların özel bölümlerine değinmiştim. bu bölümde ise konuya devam etmenin faydalı olduğu düşüncesindeyim. Çünkü bugün Türkiye şartlarında pek çok insan farklı modellerde araç kullanıyorlar. Bu anlamda diğer araçların hangi özellikleri var derseniz onları da aşağıda sizlerle paylaşabiliriz.

Volksvagen Golf modelleri için farklı gizlenmiş özellikler mevcuttur.  Bunlar arasında en dikkat çekenleri gündüz farları aracın teybinde kapılıp açılabilir, yol bilgisayarı üzerinden yakıt bilgisine ulaşabilirsiniz, Coming HOme özelliği otomatik olarak devreye girmektedir. Aracı geri vitese aldığınızda sağ taraftaki ayna otomatik olarak aşağıya iner, Aracınızı kilitleyip gittikten sonra yağmur yağmaya başladıysa ve camlarınız açıksa sistem otomatik olarak camları kapatacaktır.

Ford Focus Ghia da ise uzaktan kumandaya 5 saniye boyunca basılı tuttuğunuzda aracın sinyalleri çalışır daha sonra bir kez basarsanız sürücü kapısı iki kez basarsanız da diğer tüm kapılar açılır. Kilitleme yapmak istediğiniz zamanda kilit sonrasında 5 saniye boyunca basılı tutarsanız aracın tüm camları otomatik olarak kilitlenecektir.

Kısacası otomobillerimiz bizim gün içerisinde en çok ihtiyacımızı karşılayacak olan yardımcılarımız. Ve biz her ne kadar aracımızı tanıyoruz desek de yine de onun gizli kalmış özelliklerini göremeyebiliyoruz. Bu yazı dizimizin de amacı bu yönde olduğundan siz değerli takipçilerimizin araçları hakkında daha detaylı bilgilerinin olmasını sağlamaktır. Bu sayede sahip olduğunuz aracın aslında ne kadar fazla özelliklere sahip olduğunu gördüğünüzde de şaşıracaksınız.

Yorum Yap

Yorum Yap