1. Ana Sayfa
  2. Teknik Bilgi
  3. Araç Kullanma Korkusunu Nasıl Yenebilirim?
Trendlerdeki Yazı

Araç Kullanma Korkusunu Nasıl Yenebilirim?

Araç Kullanma Korkusunu Nasıl Yenebilirim?

Araç kullanma fobisini yenebilmek için önce bilinçaltında yer korkuyu yenmek gerekir. Bazı insanlar için bu tarz sorunlar çok ciddi ve büyük temalı sorunların başlamasına neden olabiliyor. Bu yazımızda sizlere Araç Kullanma Korkusunu Nasıl Yenebilirim? Konusu altında önemli bilgiler vereceğiz.

BASKIDAN KURTULUN

Araç kullanmayı öğrenmek ya da trafiğe açık alanlarda araç kullanmak için acele etmenize gerek yok. Önemli olan kendinizi ne kadar iyi hissettiğinizdir. Ayrıca kendinizi hazır hissetmeden trafiğe çıkmak zaten büyük bir tehlike demektir. Başkalarının dediklerine kulak asmayın ve hazır hissettiğiniz anda trafiğe çıkın.

KORKU VE HEYECANDAN KURTULUN

Sizi hataya sürükleyecek iki unsur vardır. Bunlardan iki ana unsur korku ve heyecandır. Bir gün trafiğe çıkacaksınız ve binlerce aracın seyir halinde olduğu bir yerde araç kullanacaksınız. Ne kadar kısa sürede bu iki işinize yaramayacak duygudan kurtulursanız araç kullanma konusunda o kadar hızlı adım atarsınız.

ÇEVRENİZE KULAK ASMAYIN

İnsanlar sizin trafiğe çıkma korkunuzu öğrendiği anda farklı yorumlar yapmaya başlayacak. Bu tarz konuları kalabalık içerisinde dillendirmemek en iyisi olacaktır. İnsanların sizin açıklarınızdan faydalanmasına izin vermeyin.

PROFESYONEL GİBİ DAVRANIN

Araç kullanma konusunda eksikleriniz olabilir. Deneyim, bilgi ve çok daha fazla eksiğiniz olabilir. Ancak araç koltuğuna oturduğunuz andan itibaren tam bir profesyonel gibi hareket edin. Kendinizi sakinleştirin ve hiç bir şey için acele etmeyin.

ACELE ETMEYİN

Sürücü koltuğuna oturur oturmaz arabayı çalıştırıp gaza basmayın. Biraz bekleyin araç içerisinde kısa bir zaman geçirin ve öyle başlayın. İlk anlarda yanınızda araç kullanmayı bilen birisi olursa sizin için çok daha iyi olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap