1. Ana Sayfa
  2. Teknik Bilgi
  3. Araç Nasıl Park Edilir? En Basit Park Yöntemleri
Trendlerdeki Yazı

Araç Nasıl Park Edilir? En Basit Park Yöntemleri

Araç Nasıl Park Edilir? En Basit Park Yöntemleri

Araç park etmek acemi sürücüler için ciddi bir mesele hepimiz bu süreçten geçtik. Çok basit park alanlarına bile tek seferde giremedik. Hatalı park ettik ve eminim çok daha fazlası yaşandı. Bu yazımızda park etme konusunda sorun yaşayanlar için Araç Nasıl Park Edilir? En Basit Park Yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

  • Park ederken ilk kural gireceğiniz yerin aracınız için uygun olması, park ederken bir hasara uğramamak ve park edeceğiniz yerin güvenli olması için bu ilk kural olmalıdır. İlk etapta rahat girebileceğiniz park yerlerini tercih edin. Öndeki araçla aranızdaki mesafenin 1 metre civarında olmasına dikkat edin.
  • Öğrenmek pekiştirmek ile olur. Ne kadar sık basit şekilde park etmeyi öğrenirseniz. Zorlu parklar için o kadar kendinizi hazırlarsınız. O yüzden ilk etapta daha rahat park edebileceğiniz yerleri deneyin. Yada iki araç arasına girecek olursanız araçların arasındaki mesafenin fazla olmasına dikkat edin.
  • Başkaları araç park ederken onları izleyin. İzlemek kesinlikle size yaptığınız hataları gösterecektir. Manevra nasıl yapıyor, nasıl park ediyor bunları iyi takip edin.
  • Aynaları düzgün kullanmayı öğrenin. Aracınız ile yola çıkmadan aynalarınızın düzgün açılarda olduğundan emin olun. Park ederken aynalar sizin için çok önemli olacak.
  • Çevrenizden yardım istemekte çekinmeyin. Yakınlarda tanıdık ve güvenilir insanlar var ise aracınızı park etmelerini isteyin. Onlar park ederken kopya çekmeyi ve onlara soru sormayı unutmayın.
  • Hiçbir zaman riske girmeyin. Aracınızı park etme konusunda sorun yaşayacağınız bir yere sokmayın. Kötü bir ihtimal bile var ise aracınızı oraya park etmeyin.
Yorum Yap

Yorum Yap