İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknik Bilgi
  3. Araçları Güneş Yanığından Nasıl Koruyabiliriz?
Trendlerdeki Yazı

Araçları Güneş Yanığından Nasıl Koruyabiliriz?

Araçları Güneş Yanığından Nasıl Koruyabiliriz?

Otomobiller pek çok kişinin kullandığı vasıta araçlarıdır. Kişiye özel sorunlar ile de bakım gerektirmektedir. Otomobillerin uzun süre güneş ışığına maruz kalmaları özellikle koyu renkli olan araçlarda yanık oluşumuna neden olur. Kötü bir görüntü ortaya çıkmasına neden olan bu güneş yanığından aracı koruyabilmek için pek çok alternatif yol denenebilir. Araçları güneş yanığından nasıl koruyabiliriz? Sorusuna cevaben koruyucu ürünler satın alınabilir. Uzun süre güneş ışığına maruz kalmak bir araç için parlaklığının gitmesini de beraberinde getirir.

Otomatik Otomobil Tentesi ile Koruma

Otomobilleri güneş yanığından korumak için üretilmiş olan tenteler her yerde rahatlıkla kullanılabilecek olan ürünler arasında geliyor. Bu ürün otomobilin üst kısmını kaplayarak yukarıdan gelecek olan güneş ışınlarına karşı koruma sağlamakta. Bununla beraber kapalı otoparklarda aracı park etmek de güneş ışığından korunabilmesi için denenebilecek yollar arasında yer alıyor. Ancak evin kapalı otoparkı yok ise otomatik otomobil tenlerinden satın alınarak güneş yanığından aracın korunması sağlanabilir. Güneş yanığı araçlarda matlaşmış olan görüntülerin yer yer ortaya çıkmasına neden olduğundan dolayı koruma işlemini yapabilmek için bu ve bunun gibi üretimi yapılmış olan pek çok ürünü arabanız için tercih edebilirsiniz.

Güneş Yanığını Giderme

Güneş yanığı oluşmuş olan bir otomobilde uygun olan parlatma teknikleri kullanılarak aracın zarar görmüş olan boyası düzeltilebilir. Pasta işleminin dairesel hareketler ile uygulanması halinde güneş yanığından matlamış olan boya yeniden parlaklaşarak yanık izi yok edilmiş olur. Pasta işleminin ardından yüzey temizlemesi yapıldıktan sonra parlatıcı cila atılması halinde araç eski parlaklığına kavuşur. Araba su ile yıkanmalı ve sabun kullanımı yapılmadan güneş yanığından kaynaklı oluşmuş olan lekelerin giderilmesi ve eski haline kavuşması sağlanır.

Yorum Yap

Yorum Yap