Arazi Araçlarının Farkı Nedir?

Arazi Araçlarının Normal Araçlardan Farkı

 

Arazi araçları normal binek arabalardan fark olması sebebi 4 çeker olması arazi üzerinde kalın derin lastikler ile istediğiniz dağ tepe bayıra istediğiniz şekilde çıkıp inebilmektir. Arazi araçları normal araçlardan biraz daha fazla yakmaktadır. 4 çekerli araba lastikleri 4 çeker ile uyguladığı güçlü basınç sistemi ile istediğiniz kaya dağ kısımlarına ulaşabilirsiniz.

Arazi araçları her zaman normal binek araçlardan defalarca üstündür. Yokuşlarda durmaksızın bir araba patinaj çekerken siz dört çeker lastikleriniz ile durduğunuz yerden rahat bir şekilde kalkabilirsiniz. Çamurlu bir yolda yokuş aşağıya inerken arazi vitesine taktığınızda arabanız dört çeker lastiklerin üstüne biner ve siz rahatlık ile istediğiniz hızda inme lüksüne sahip bir birey olacaksınız.

 

 Arazi Araçlarının Dezavantajı

Arazi araçlarındaki dezavantaj araziye çıktığınızda arabanızı 2 3 metrelik çamurlara daldırıp bu çamurlardan rahatlık ile istediğiniz şekilde çıkabilirsiniz. Normal araçlar bir orman yoluna girdiğinde bile sizlere hafif çamura girdiğinde bile patinaj çekerek kalabiliyor fakat siz arazi aracınızla bu kalan araçları yerinden kaldırabilir istediğiniz şekilde çıkartabilirsiniz.

   Bu araçların her zaman diğer araçlardan daha fazla yaktığı doğrudur arazi vitesinde daha fazla yaktığı da makuldür. Çünkü sizi bakımlarını yaptığınız sürece lastiklerinizi ve araç balata takımını tam teşekküllü tuttuğunuz takdirde sizi hiç bir şekilde yolda bırakmaz yarı yolda kalmazsınız. Arazi araçları her zaman üstün performans özelliklerine sahip araçlardır.

Bu araçları alırken tereddüt etmenize gerek yok dört çekerli sağlam lastikleri olan arazi aracı aldığınızda sağlam yüksek modelli bir motoru olduğu takdirde tereddütsüz istediğiniz kadar yol kat edebilirsiniz. İstediğiniz dağ tepe bayır yokuştan rahatlıkla inip çıkabilirsiniz. Arazi araçlarına güven konusunda insanlar şüphesiz alım gerçekleştirip sınırsız arazi keyifleri sürerek istediği hazır elde etmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap