1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. Audi A6 Özellikleri ve Fiyatı
Trendlerdeki Yazı

Audi A6 Özellikleri ve Fiyatı

Audi A6 Özellikleri ve Fiyatı

İlk kez 1994 yılında üretimine başlanan Audi A6 modeli ilk üretildiği günden bugüne kadar olan süreçte en yetenekli, en efsanevi, en güzel versiyonunu şüphesiz 2019 yılında çıkartacak. Dünyanın en büyük otomobil fuarlarından birisi olan Cenevre Otomobil Fuarı için internet ortamına sızdırılan Audi A6 ile ilgili görseller ve detaylar aracın şimdiden ne kadar güçlü ve kendi alanında zirveye çok rahat tırmanacağını gösterir cinsten desek yalan olmaz.

2019 yılında satılacak olan bu aracın ön ve arka kısmı, abileri olan  A7 ve A8 modellerinden esinlenerek üretildi. Aracın ön bölümünde A7′ nin sportif yapısının bulunduğu arka bölümünde A8 modeinin ağırlığını ve karizmasını bir potada eriten Audi A6 özellikle Cenevre Otomobil Fuarı sonrasında oldukça konuşulacak.

Her çıkarılan yeni modelinde uzunluğu ve genişliği bir öncekine göre daha fazla arttıran bu araç yakın bir zaman içerisinde 5 metreye ulaşırsa pekte şaşıracağımız bir durum olmayacak. Çünkü şu anda hali hazırda 4939 milimetre uzunluğuna sahip olan aracın genişliği ise 1886 milimetre olarak ölçüldü. 1457 milimetre yüksekliğe ve 2924 milimetre aks mesafesine sahip olan bu araç bağış Hacim genişliği olarak 530 litrelik bir kullanım alanına sahip.

Bu aracın tasarımsal olarak göze çarpan detayı bir önceki yıllarda üretilen modellerine göre daha sportif bir yapıda olması özellikle ön bölümü tamamen kaplayan devasa ızgara formu ve hava kanalları üzerine oluşan Ağa altının arka bölümünde Entegre Spoiler ve stoplar oldukça dikkat çekici ve Keskin hatlara sahip olması onu kalite yapıyor.

AUDI A6 TEKNİK ÖZELLİKLRİ VE FİYATI

Aracın iç kısmını inceleyecek olursak Audi markasının prensip en iyi kullanıcı deneyimini en üst noktada tutma hedefine bir adım daha yaklaştığını görüyoruz gelecekten gelmiş gibi duran bir Kokpit tasarımına sahip olan aracın içerisinde hepsinin dijital oldu 3 farklı ekran bulunuyor. 12.3 8.6 inç arasında değişen ekranların her birinin kendine özgü farklılıklar bulunuyor. Içinde kendine has Yapay Zeka bulunan bu araç sürekli gidilen rotaları zaman içerisinde otomatik olarak öğrendikten sonra sürücü için en uygun bir biçimde gösteriliyor araçta kullanılan sensör ve radarlar sayesinde Park pilotu desteğiyle de kendi kendini park etme özelliğine sahip.

2019 yılında satışa sunulacak olan Audi A6 Avrupa ile beraber ülkemizde de eş zamanlı olarak satışa sunulacak iki farklı motor seçeneğinin bulunduğu bu araç 58 bin Euro gibi yüksek bedeli başlangıç fiyatına sahip

Yorum Yap

Yorum Yap