1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. Audi A8 Detaylı İncelemesi

Audi A8 Detaylı İncelemesi

Audi A8 Detaylı İncelemesi

Audi firmasının tanıtmış olduğu A8 serisi uzun kasasıyla dikkat çekiyor. Boyutlarının büyüdüğü, özellikle arka diz mesafesinin büyüdüğü göze çarpıyor. Bu yazımızda Audi A8 ile ilgili detayları paylaşacağız siz değerli okurlarımızla. Gerek iç gerekse dış dizaynına aynı zamanda yeni MMI plus sistemini tanıtacağız.

Araçta kamera sistemi var aynı zamanda dokunmatik ekran üzerinde aracın etrafında dönebiliyorsunuz. Arka, ön, yanlar ve aynı zamanda 360 derece dönüş yapabiliyorsunuz bu ekran üzerinde. Ambiyans aydınlatma renkleri için 30 tane renk seçeneği mevcut. Audi A8 aracı 340 beygir gücü üretmekte. Ve 500 newton metre tork üretmekte. Araçta Quadro 4 çeker sistemi mevcut.

Araç 0-100 km değeri ise 5.6 saniye ile oldukça başarılı ve seri bir değer. Maksimum hızı 250 km/saat ile limitli. Araçta 8 ileri otomatik şanzıman mevcut. Aracın fabrika test sürüşlerinde yakıt tüketimi 100 km için 7.5 litre ve benzin deposu 72 litre almakta olup, aracın moturu ise 3 litrelik TFSI benzinli motoru bulunmakta.

Aracın ön yüzüne baktığımız zaman panjurun bir hayli genişlediğini ve alçaldığını görüyoruz. Far grubunun içine doğru temas etmekte. Bu ince ayrıntılar Audi A8’in albenisini daha da arttırmış. Özellikle krom detaylar çok şık durmuş durumda. Bu seri de yeni gündüz ışıkları yer alıyor. Aracı led matrix far sistemiyle alabilirsiniz. Arkada ise OLED teknolojisi yer alıyor ilk kez. Aracın iç aksamlarında gece görüş kamera sistemi ve başta belirttiğimiz gibi 360 derece görüş  sistemi yer alıyor. Ki sistemin harika çalıştığını söyleyebiliriz. Otomatik park sistemi de mevcut. Aracın benzinli motorunun yanında dizel motor seçeneği de mevcut.

Bu yazımızda tanıtmakta olduğumuz model TFSI benzinli motor. Araçların jantlarında dahi Quadro amblemini görmek mümkün. Audi A8’in aynalarında kamera sistemi göze çarpan başka bir detay. Aracın aydınlatmasında dinamik sinyal lambaları hem arkada hem de önde yer alıyor. Otomobilde soft close sistemi var. Arka yolcu koltuklarında dokunmatik multimedya ekranların olması aracın arkasında seyehat eden yolcuların yolculuğunu daha keyifli geçirmesini sağlayacak. Aracın uzun kasasında panoramik cam tavan olup arka tarafta otomatik güneş perdeleri yer alıyor. Tabi olmazsa olmazlardan biri olan geri görüş kamerası da yer alıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap