İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. Audi Q8 2018 Özellikleri ve Fiyatı
Trendlerdeki Yazı

Audi Q8 2018 Özellikleri ve Fiyatı

Audi Q8 2018 Özellikleri ve Fiyatı

Almanya’nın en büyük ve kaliteli otomobil şirketlerinden biri olan Audi geçtiğimiz günlerde yaptığı lansmanda 2018 yılının son çeyreğine damga vuracak otomobili Q8’i tanıttı. Görünüşe göre rakiplerini bu otomobille geride bırakacak olan Audi konfor, hız ve görünüm sever otomobil severlerin hepsine hitap ediyor.

Audi’nin yeni amiral gemisi veya yeni Alman tankı olarak adlandırılan otomobil daha piyasaya çıkmadan ilgililerin dikkatini çekmiş durumda görünüyor. İlk olarak 2007 yılında piyasaya sürülen SUV araçlarının geldiği son nokta olarak da görülen Q8 aracı ilk bakışta büyüklük ve genişliğiyle dikkat çekiyor.

Audi Q8 Özellikleri

Otomobil severlere ilk bakışta rahat, güven ve konforu sunan Audi Q8 içerdiği pek çok özellik sayesinde teknoloji harikası olarak da görülmektedir. 5 metrelik uzunluğu 2 metrelik genişliği olan 1.71 metrelik aks aralığıyla 3 metre olarak tasarlanmış. 605 litrelik bagaj kapasitesi de araca ilgi duyanların dikkatinden kaçmıyor. Sürtünme kat sayısı 0.34 olan aracın yerden yüksekliği 254 mm olarak görülüyor. Turbo modelinde 3 litre hacimli turbo beslemeli V6 motorlar bulunmaktadır. Araçta bulunan hız sabitleme ayarı, şerit takibi ve otomatik direksiyon ayarı sürücülerin rahat bir yolculuk çıkarmasını sağlıyor. Aracın önünde bulunan 360 derecelik kamera kullanıcıların daha güvenli bir şekilde ilerlemesini sağlıyor.

Arka koltuklarda bulunan ekranla sadece sürücüleri değil yolcuları da düşünen Audi herkesin rahat ve konforlu bir yolculuk geçirmesini düşünmektedir. Hafızalı koltuk sistemiyle, koltuk ayarını ve ısısını muhafaza eden araç 3D ekran yardımıyla da sürücülerin rahat bir şekilde hareket etmesini sağlıyor.

Audi Q8 Fiyatı

Oldukça geniş ve heybetli bir araç olduğunu dış görünüşünden de gösteren Audi Q8 geniş jantlarını da gözlerden kaçmıyor. Sürüş modu ayarı, kablosuz şarj özelliği, dil seçeneklerinin çokluğu, direksiyon ısısı ve ayarı, ilk yardım düğmesi, renkleri değiştirilebilir kontur ışığı ve elektronik el freni seçeneğiyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Birbirinden güzel bu özellikleri içinde barındıran Audi Q8 fiyatı ise yurt dışında 76.300 € olarak belirlenirken ülkemizde tahmini satış fiyatı 195.000 € olarak görülüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap