1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Audi teknik hatadan dolayı 330 bin aracını geri çağırdı

Audi teknik hatadan dolayı 330 bin aracını geri çağırdı

Audi teknik hatadan dolayı 330 bin aracını geri çağırdı
2

Almanya’nın en çok bilinen ve sevilen otomobil üreticilerinden biri olan Audi, teknik hatadan dolayı yangın tehlikesi olan 330 bin aracını geri çağırdı.
Audi, 2011 ile 2015 yılları arasında üretilen A4, A5 ve Q5 modellerinde bulunan ilave ısıtıcılarda olan teknik hata sebebiyle yangın çıkma ihtimali olduğundan bu araçların sahiplerine ulaşarak hatanın giderilmesi için servise çağırdı.

ISITICI NORMAL SEVİYENİN ÜZERİNDE ISITIYOR

Kış aylarında çok kullanılan ek ısıtııcların bilgisayar yazılımından kaynaklanan bir hatadan dolayı gereken ve istenilen seviyeden daha yüksek seviyelerde ısındığı görüldü. Bu sebeple yangın çıkma ihtimali olduğunu belirten Audi sözcüsü, yanma ihtimaline karşı önlem olarak ek ilave ısıtıcının kapatılmasını ve aracın motorunun çalıştırılmamasını istedi. Audi marka araçlardaki teknik hataların firmanın yetki servisleri tarafından ücretsiz giderileceği ve bu işlemin bir iki saat süreceği bildirildi. Bu zamana kadar meydana gelen araç yanma olaylarında herhangi bir kişinin yaralanmadığı sadece maddi hasarın meydana geldiği söylendi. Daha önce aynı hatanın ABD’de de görüldüğü ve firmanın 250 bin aracını geri çağırıp hataları giderdiği de biliniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap