1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Bayanlar İçin En İdeal Kullanımı Kolay Arabalar
Trendlerdeki Yazı

Bayanlar İçin En İdeal Kullanımı Kolay Arabalar

Bayanlar İçin En İdeal Kullanımı Kolay Arabalar

Araba kullanımı kadar araba seçimi de oldukça önemlidir. Araba seçimlerinde kullanıma göre tercihler yapılır. Bayanlar parkta zorluk çekmek ve trafik esnasında sıkıştırılma gibi zorluklar çekmektedir. Bu nedenle araba firmaları bayanlara özel çok fonksiyonlu ve kolay kullanışlı arabalar üretmektedir. İşte bu bayan araba modelleri’nden bazıları..

Mini Cooper

1.Mini Cooper: Bayanların en çok tercih ettiği modellerin başında gelmektedir. Arabanın çok yer kaplamaması, kolay kullanımı ve park edilmesi tercih nedenlerinden sadece birkaçıdır. 3 farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; Mini One, Mini Cooper ve Mini Cooper S’dir. Sırasıyla 90, 115 ve 170 beygir güce sahiptir. 1.6 turbo özellikli motoru bulunmaktadır. Fiyatları 40.000 TL ile 100.000 TL arası değişmektedir.

Nissan Micra

2.Nissan Micra: Güvenli ve donanımlı araba modellerinden bir tanesidir. 6 hava yastığı ve hız sabitleyici özellikleriyle dikkat çekmektedir. 80 beygir gücündedir ve 1.2 turbo özellikli motoru bulunmaktadır. Fiyatları 50.000 TL ile 80.000 TL arası değişmektedir. Özellikleri yönünden güvenilir bayan araba modelleri arasında da yer almaktadır.

Ford Fiesta

3.Ford Fiesta: Bayanların park sorununa teknolojik çözüm üreten araba modellerindendir. Araç içi multimedya sistemleri, geri görüş kamerası, otomatik yanan farları ve otomatik park sistemi gibi özellikleriyle bayanların büyük ilgisini görmektedir. 85 beygir gücünde ve 1.5 turbo özellikli motora sahiptir. Fiyatları 35.000 TL ile 90.000 TL arasında değişmektedir.

Fiat 500

4.Fiat 500: Bayanların sürüş problemlerine çözüm üreten modellerden bir tanesidir. Yokuş kalkış sistemi ile çoğu kadının korkusuna çözüm üretmiştir. Yokuş kalkış sistemi ile araç yokuş aşağı kaymaz. Böylelikle kolay ve güvenli bir kalkış yapılabilir. 100 beygir gücündedir ve 1.1 turbo özellikli motora sahiptir. Fiyatları 100.000 TL ile 150.000 TL arasında değişmektedir.

Hyundai i10

5.Hyundai i10: Bu model elektrikli tasarımlarıyla dikkat çekmektedir. Ön ve arka camlar elektriklidir. Camları renklidir. Böylelikle başka araçlar, aracı kullananı göremez. Dolayısıyla bayanların sık rastladığı ve büyük tehlike içeren sıkıştırma olayları yaşanamaz. Güvenlik açısından özellikleri geliştirilmiş bir araçtır. Performanstan çok güvenlik esas alınmıştır. 85 beygir gücündedir ve 1.2 turbo özellikli motora sahiptir. Fiyatları 90.000 TL ile 150.000 TL arasında değişmektedir.

Kia Picanto

6.Kia Picanto: Bayanların yol bulamama ve kaybolma durumları göze alınarak üretilmiştir. Araçta bir adet yol bilgisayarı bulunmaktadır. En çok dikkat çeken özelliklerden bir tanesi de 5 yıl garanti süresi olmasıdır. Fren sistemi haricinde fren destek sisteminde bulunmaktadır. 100 beygir gücündedir. 1.1 turbo motor özelliği bulunmaktadır. Fiyatları 72.500 TL ile 74.500 TL arasında değişmektedir. Vitesi otomatiktir.

Seat İbiza

7.Seat Ibiza: Bu model güvenlik ve ihtiyaçtan çok tasarımı ön plana çıkarmıştır. Yolda herhangi bir sürtünme de zarar görmeme ve bagaj sisteminin farklı olması gibi özellikleri bulunmaktadır. 90 beygir gücündedir ve 1.4 turbo özellikli motoru bulunmaktadır. Fiyatları 95.000 TL ile 117.000 TL arasında değişmektedir. Pek tercih edilen bir model değildir.

Hyundai İ20

8.Hyundai i20: Bayanların ihtiyaçları doğrultusunda farklı modeller tasarlayan Hyundai, bu modelinde de birçok özelliği ile dikkat çekmektedir. Fren sistemini ve aracın dengesini ön plana çıkarmıştır. Elektronik denge kontrol tasarımı ve elektronik fren güç ve destek sistemi ile bayan araç modellerine farklı bir boyut getirmiştir. 100 beygir gücündedir ve 1.4 turbo özellikli motora sahiptir. Fiyatları 80.000 TL ile 125.000 TL arasında değişmektedir. Birçok modeli satış dışı bırakılmıştır.

VW Polo

9.Wolkswagen Polo: Bayanların, hatta erkeklerinde çok tercih ettiği modellerin başında gelmektedir. Özellikleriyle büyük beğeni kazanmış ve ilgi görmüştür. Yeni modelleriyle araba hacmini genişletmiş ve yeni özellikler eklemiştir. Çok fonksiyonlu direksiyon ve ikincil çarpışma freni eklenen özelliklerinden bazılarıdır. Yeni tasarım koltuklarıyla da rahat yolculuk yaptırmaktadır. 95 beygir gücündedir ve 1.4 turbo özellikli motora sahiptir. Fiyatları 96.000 TL ile 160.000 TL arasında değişmektedir.

10.Nissan Juke: Donanım olarak farklı olan modellerinden bir tanesidir. Daha çok aracın iç yapısı ön plana çıkarılmıştır. İpod gibi müzik çalarlar için uygun yerler bulunmaktadır. Akıllı anahtar sistemi ile de arabanın kontrolü uzak mesafeden de kolaylıkla yapılmaktadır. Ayrıca aracın etrafında hareket eden bir şey olduğunda da uyarı sistemi bulunmaktadır. 85 beygir gücünde ve 1.1 turbo özellikli motora sahiptir. Fiyatları 87.000 TL ile 120.000 TL arasında değişmektedir. Çok tercih edilmemektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap