İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Benzin Ve Motorine Bir İndirim Daha Geldi
Trendlerdeki Yazı

Benzin Ve Motorine Bir İndirim Daha Geldi

Benzin Ve Motorine Bir İndirim Daha Geldi
1

Motorin ve benzin fiyatlarında gece yarısından geçerli olmak üzere indirime gidilecek. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, söz konusu indirim motorinde pompa fiyatlarına ortalama 23 kuruş, benzinde ise 15 kuruş olarak yansıyacak.

Bunlara istinaden, Ankara’da ortalama 6,28 liradan satılan motorinin litresi 6,05 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 6,21 liradan 5,98 liraya düşecek, İzmir’de 6,29 liradan 6,06 liraya inecek. Ankara’da ortalama 6,35 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 6,20 lira olacak.

Benzinin litresi İstanbul’da 6,24 liradan 6,09 liraya, İzmir’de 6,34 liradan 6,19 liraya inecek. Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbestlik nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor.

Akaryakıt fiyatlarında mayıs ayından itibaren uygulanan Eşel Mobil sistemi çerçevesinde, uluslararası petrol piyasaları ve kurda meydana gelen değişiklikler, ÖTV ayarlamasıyla tüketiciye zam olarak yansıtılmadan dengelenmeye çalışılıyor.

Fiyatlarda ÖTV’den karşılanan miktarın altına düşülmesi durumunda indirim gerçekleşiyor.Kasım ayında bu miktarın altına inilmesiyle motorine ikinci, benzine ise beşinci kez indirim geldi.

  • Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası fiyatlarda indirim olunca sansürü kaldırdı
  • Daha önce sosyal medya hesaplarından sürekli zam bildirimi yapan PUİS vatandaştan küfür yiyoruz bahanesiyle akaryakıt fiyatlarına gelen zam veya indirimleri haber vermeyeceklerini bildirmişti.
Petrol Ürünleri İş Verenleri Sendikası

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 2 ay önce

    Hadi bakalım umarım yeni indirimler gelmeye devam eder. İnsanlar bir nefes alsın bence. Ayrıca sitenizi beğendim içerikleriniz bilgilendirici. Teşekkür ederim.

  2. 10 kuruş indirip 20 kuruş artırırlar gibime geliyor çünkü her zaman öyle oldu 🙁