1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Bir İndirimde (LPG) Otogaza Geldi!
Trendlerdeki Yazı

Bir İndirimde (LPG) Otogaza Geldi!

Bir İndirimde (LPG) Otogaza Geldi!

Lpg’nin litre başı fiyatında bu gece yarısından itibaren geçerli olmak kaydıyla 32 kuruşluk indirim gerçekleşecek.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS)’den açıklanan bilgiye göre, söz konusu indirim otogazın pompa fiyatlarına direk yansıyacak.

Buna göre, Otogazda Eşel Mobil Sistemi’nin uygulanmaya başladığı zamandan bu yana ilk indirim gerçekleşecek ve otogazın(LPG) litre fiyatındaki 32 kuruşluk indirim bu geceden sonra pompa fiyatlarına da yansıyacak.

Yapılan yeni indirimlerden sonra İstanbul ve Ankara’da 3,83 TL/Litre olan LPG’nin yeni fiyatı 3,51 TL/Litre olacak. İzmir’de ise 3,81 TL olan LPG artık 3,49 TL’den satılacak.

Akaryakıt fiyatlarında mayıs ayından bu yana uygulanan eşel mobil sistemiyle, uluslararası petrol piyasaları ve kurda meydana gelen değişiklikler ÖTV ayarlamasıyla tüketiciye zam olarak yansıtılmadan dengede tutulmaya çalışıldı. Fiyatlarda ÖTV’den karşılanan miktarın altına düşülmesi durumunda indirime gidildi.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbestisi nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler göstermekte.

Geçen ay benzin ve motorinde bu miktarın altına düşülmesi sonucunda gerçekleşen indirim miktarları da pompaya yansımıştı.

Yorum Yap

Yorum Yap