1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. Bmw 3.18D Teknik İncelemesi Ve Fiyatı
Trendlerdeki Yazı

Bmw 3.18D Teknik İncelemesi Ve Fiyatı

Bmw 3.18D Teknik İncelemesi Ve Fiyatı

Bmw en çok tercih edilen kasası 3 serisine gün geçtikçe yeni üyeler katılıyor. İncelediğimiz Bmw 318 D versiyonu da bunlardan biri, Bmw her zamanki gibi kaliteli,konforlu ve yeterli bir performans sergileyen bir araç çıkarmış ortaya, üstüne üstlük birde tasarruflu olabileceğini gösterdi.

Bmw 318 D dış görünüm olarak önde klasikleşmiş iki parça halindeki ön panjur, ledli ön farlar daha küt tasarlanmış yan aynalar,arkada daha ufak tasarlanmış stop grubu ve daha keskin hatlara sahip karoseriyle de daha şık bir görünüme kavuşmuş, Bmw 318 D iç mekanı ise beklenildiği gibi kaliteli, kusursuz işçilik ve sade tasarımıyla göze hoş gelen bir tasarıma imza attı. Gösterge paneli ise klasikleşmiş Bmw gösterge paneli sade ve şık,3 kollu direksiyon simidi ele iyi oturuyor. Kaliteli malzemelerden oluşan ön konsoldaki tuşlar ergonomik yapısıyla takdiri hak ediyor.

Bmw 318 d kullanılan 2.0 litrelik dizel motor başarılı yalıtım sayesinde içeride sesi duyulmuyor. Bmw 318d hayat veren motora gelirsek 2.0 litrelik dizel motor 143 hp güç ve sunduğu 300 nmlik çekiş sorunu yaratmazken, yeterli performansı fazlasıyla veriyor.0-100 km 9.6 saniyede çıkarken 210 kilometrelik son hıza da ulaşabiliyor. Bu motorla kullanılan 6 kademeli steptronic şanzıman ise zamanında ve sarsıntısız geçişleri sayesinde performansa büyük katkı sağlıyor.

Bmw yol tutuşu ise sert süspansiyon yapısı net tepkiler veren direksiyon sistemi 50;50 ağırlık dağılımı sayesinde çok başarılı bir karakter sergiliyor. Stabil ve çizgisinden sapmayan yapısıyla da güvenli sürüşe olanak tanıyor. Bmw 318d sert süspansiyon yapısına rağmen konforlu sürüşlere olanak tanıyor ve yoldan gelen darbeleri en az seviyede sürücüsüne hissettiriyor.318 d yakıt tüketimiyle de takdirimizi topladı 100 kilometrede sadece 6.5 litrelik tüketimiyle de tasarruflu olmayı da başarıyor.

Fren performansı ise neredeyse 1.5 tonluk bir yapıya sahip olana araç için çok başarılı diyebiliriz 100 km yapılan frende 38 metre gibi kısa bir mesafede durarak bir kez daha ne kadar güveli bir araç olduğunu kanıtladı. Bu kadar başarılı bir otomobilin eksi yönü ise fiyatı 48000 Euro olan baz fiyat bir bakıma kabul edilse de pahalı opsiyon listesi ise daha uygun bir fiyat yapılabilseymiş keşke dedirtiyor.

Yorum Yap

Yorum Yap