İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. 2019 Model Otomobiller
  3. Bmw 3 Serileri Ve Bmw G20 Serisi İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

Bmw 3 Serileri Ve Bmw G20 Serisi İncelemesi

Bmw 3 Serileri Ve Bmw G20 Serisi İncelemesi

Söz konusu BMW (Almanya’da veya İngiliz Bavyera Motor Çalışmaları’nda Bayerische Motoren Werke) aynı zamanda lüks otomobiller ve motosikletler üreten ve aynı zamanda 1945’e kadar uçak motorları üreten Alman çok uluslu bir şirkettir. Şirket 1916 yılında kuruldu ve merkezi Münih, Bavyera’da bulunuyor. BMW Almanya, Brezilya, Çin, Hindistan, Güney Afrika, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’nde motorlu araçlar üretmektedir. 2015 yılında BMW, 2.279.503 araç üretimi ile dünyanın on ikinci en büyük motorlu araç üreticisi oldu. Quandt ailesi, şirketin uzun vadeli hissedarı ve halka açık hisselerin kalan hisseleridir.

Otomobiller BMW markaları (performans modelleri için BMW M ve BMW plug-in elektrikli otomobiller için BMW i), Mini ve Rolls-Royce markaları ile pazarlanmaktadır. Motosikletler BMW Motorrad markası altında pazarlanmaktadır. Şirket, özellikle tur araçları, Formula 1, spor otomobiller ve Isle of Man TT’de büyük bir motor spor tarihine sahiptir.

Bmw 3 Serisi

BMW 3 Serisi, 1975’ten beri Alman otomobil üreticisi olan BMW tarafından üretilen kompakt bir yönetim aracıdır. Bunu 02 serisi izler ve altı farklı jenerasyonda üretilmiştir. 3 Serisi’nin ilk nesli sadece 2 kapılı sedan olarak mevcuttu, ancak model fan 4 kapılı sedan, 2 kapılı dönüştürülebilir, 2 kapılı coupé, 5 kapılı vagon, 5 kapılı hatchback’e dönüştürülebilir. ve 3 kapılı hatchback gövdesi. 2013’ten bu yana, coupé ve Cabriolet modelleri 4 Serisi olarak pazarlanmaktadır, bu nedenle 3 Serisi serisi artık bu gövde stillerini içermemektedir.

BMW’nin en çok satan modeli olan 3 Serisi, BMW markasının toplam yıllık satışlarının (motosikletler hariç) yaklaşık% 30’unu oluşturuyor. BMW 3 Serisi, tarih boyunca çok sayıda ödül kazandı.3 serisi M versiyonu M3, 1986’da E30 M3 ile girdi

Bmw G20 Serisi

BMW 5 Serisi ya da diğer adıyla BMW G20, Alman otomotiv üreticisi BMW tarafından üretilen orta ölçekli bir yönetim aracıdır ve 5 Serisinin yedinci ve güncel neslidir. Resmi olarak Ekim 2016’da duyuruldu ve satışlar Şubat 2017’de başladı.

Ocak 2017’de Detroit’teki Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (NAIAS) halka açılmadan önce, 5. seri salon 12 Ekim 2016’da açıldı.

BMW, G20 5 Serisini tanıtmak için 540i M Sport’a sahip kısa bir aksiyon filmi The Escape’i yarattı. The Escape, 23 Ekim 2016 tarihinde çevrimiçi olarak yayınlandı.
5 Serisi Touring, Mart ayında 17 Mart’ta halka açılmadan önce Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı.

5 Serisi uzun dingil mesafesi modeli Nisan 2017’de Şanghay Motor Show’da tanıtıldı. Dingil mesafesi, normal 5 Serisi sedan (133) uzunluğundan 133 milimetre (5.2 inç) daha uzun ve sadece Çin’de satılıyor.

G20 5 Serisi, 7 Serisi (G11), ilk kez tanıtılan BMW’nin modüler Küme Mimarisi (CLAR) platformunu kullanmaktadır. 5 Serisi şasi, farklı derecelerde çelik ve alüminyum karışımından üretilmiştir.

5 Serisi gövde panellerinin çoğu, başlık, bagaj kapağı, tavan ve kapılar dahil olmak üzere alüminyumdan yapılmıştır.

G20 Serisinde Süspansiyon Ve Direksiyon

Touring modellerinde kendiliğinden uzayan bir arka havalı süspansiyon bulunurken, 5 Serisinde çift salınımlı bir ön süspansiyon ve 5-bağlantı arka süspansiyon kullanılıyor. Aktif anti-roll çubukları (“Dinamik Sürücü” olarak adlandırılır) isteğe bağlı donanımdır.

5 Serisinin tüm versiyonlarını, elektrikli güç desteğini ve kremayer ve pinyonlu direksiyonları kullanın. “İntegral Aktif Direksiyon” bazı modellerde bir seçenektir; ve elektromekanik dört tekerlekten direksiyon ve değişken oranlı direksiyon rafı içerir.

F10’un önceki modeline kıyasla, G20 daha yüksek çözünürlüklü 10.25 inç ekrana sahip yeni bir BMW iDrive sistemi,% 70 daha fazla alana sahip yeni bir başlık ekranı ve aynı zamanda bir dizi anti-kırbaç farına sahip. 5 Serisi ayrıca, hareket kontrolü, yeni çok kontur masaj koltukları ve şerit ayırma uyarısı, adaptif cruise control ve bir collison uyarı sistemi sunan bir Driving Assistant Plus paketi ile de sunulmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap