1. Ana Sayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. Bmw 5.20D İncelemesi Ve Teknik Özellikleri

Bmw 5.20D İncelemesi Ve Teknik Özellikleri

Bmw 5.20D İncelemesi Ve Teknik Özellikleri

Otomobil sektörünün en önemli temsilcilerinden birisi olan Almanya, dünya çapında birçok otomobil firması ile birlikte sektörün öncü ülkelerinden birisidir. BMW de yılların verdiği birikim ve tecrübe, kültleşmiş modelleri ve performans ve sağlamlığı ile sadece Almanya’da değil, dünyanın her yerinde bilinen en popüler araba markalarından birisidir. Firmanın lokomotif ürünlerinden birisi olan BMW 5.20 D, sedan otomobil sınıfında en çok tercih edilen otomobillerin başında gelmektedir. Etkileyici iç ve dış tasarımı,farklı sürüş modları ve performans ve tasarrufu bir arada tutan dizel motoru ile taraflı, tarafsız bütün otomobil severlerin gönlünde taht kuran 520d modeli, kendi sınıfındaki diğer araçların fiyatına göre de oldukça uygun fırsatları kullanıcılarına sunmaktadır.

Yeni 5.20 D modeli, son zamanlarda yapılan makyaj ile daha da etkileyici bir görünüm almıştır. Özellikle aracın burun kısmında yapılan değişiklikler, far ve ön ızgara arasındaki sert görünümün biraz daha yumuşamasını sağlamıştır. Ayrıca yeni tampon tasarımı ve eklenen krom bölge de 520 modelini, önceki modellerden farklı kılan dış tasarım unsurlarından birisidir. 4.9 metre uzunluğundaki yeni 520 D modeli, motor kaputu çizgisi sayesinde çamurlukların daha aşağıda görünmesini sağlayarak aracın daha spor bir görünüm kazanmasını sağlamıştır.

Ayrıca aracın profil tasarımında bulunan, kapı kolları üzerinden geçen çizgi sert ve ağırbaşlı bir görünümün yanı sıra önemli bir detay olarak da karşımıza çıkmaktadır. Arka stop lambaları, reflektörleri ve tamponunun mükemmel bir şekilde iç içe ve uyumlu durması da aracı daha gösterişli yapan bir diğer etmendir. 520 litre bagaj hacmine sahip olan bu model, sınıfının diğer temsilcilerine göre daha kullanışlı bir bagaj sistemini kullanıcılarına sunmaktadır.

BMW 5.20 D modeli sadece iç ve dış tasarımı ile değil, motor gücü ile de kullanıcılarını kendine hayran bırakan bir araçtır. 1995 cc turbo dizel motoru, maksimum 400 Newton metre tork değeri ve 190 Hp motor gücü ile hem performansı iyi hem de tasarruf yapabilen bir motora sahiptir. 1585 kg ağırlığında olan aracın, 70 litre yakıt deposu kapasitesi ile uzun süre boyunca durmadan yol alabilmeniz mümkündür. Maksimum 233 km/h hıza sahip araç, 0’dan 100 kilometreye 7.7 saniyede çıkmaktadır. 100 kilometrede ortalama 4.1 litre yakıt tüketen araç, 158 g/km karbondioksit salınımı ile de çevre dostu bir araçtır.

F10 kasa olarak üretilen son 520 D modeli, efiicient dynamic kumanda sistemi ile motor ve şanzımanın farklı talepleri sağlayacak parametrelere dönüşmesini sağlamaktadır. Örneğin, aracı spor modunda kullanırken, her şey daha hızlı hareket etmekte, motor tepkileri hızlanmakta ve yüksek devirlerde vites değişmektedir. Comfort modunda ise makul bir performans ve yakıt tüketimi ile sizi yormadan iyi bir sürüş yapabilmenizi sağlamaktadır. Ekopro modu ise sadece yakıt tüketiminin azalmasını amaçlayan bir mod olarak karşımıza çıkmaktadır. Farklı modlarda aracı kullanırken, gösterge panelinin değişmesi sizin farklı bir araç kullanıyormuş hissine kapılmanızı sağlayacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 10 ay önce

    bmw 520 d’nin tasarımcısını kutlamak lazım gerçekten mükemmel bir iş çıkarmış, hem resmi bir havası var hemde sportif bir duruşu.