1. Ana Sayfa
  2. Geleceğin Otomobilleri
  3. Bmw İnext Hakkında Yeni Bilgiler Öğrenildi

Bmw İnext Hakkında Yeni Bilgiler Öğrenildi

Bmw İnext Hakkında Yeni Bilgiler Öğrenildi

Elektrikli araç pazarında gelecekte daha çok ön planda yer almak için çalışmalar yapan BMW, kısa süre önce bu konudaki en önemli modellerinden iNext için gerçekten önemli bir açıklamada bulundu.

Geçtiğimiz ay otomobil pillerinin daha verimli olması için 240 milyon dolar yatırım yapan BMW, bunun güzel getirilerini uzun vadede alacak gibi duruyor. 2016 yılında Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıttıkları otonom sürüş yeteneğine sahip otomobilin tam 700 km menzil sunacağını açıkladı. Daha önce 480 km’den fazla olacağını söyledikleri menzil, yaptıkları çalışmalar ile oldukça yükselmiş görünüyor. 2021 yılında tüketiciyle buluşacak olan iNext, Tesla Model 3 ve aynı model altyapıyı kullanacak olan Model Y’yi bu konuda oldukça geride bırakacak. İlk zamanlarda 3. seviye otonom kontrol ile gelecek olan iNext, daha sonra 4. seviyeye yükseltilecek. Bu da demek oluyor ki sürücü yola bakmadan kendi kendini sürecek.

BMW, İNext öncesinde elektrikli geleceğe önde girenlerden bir isim. Alman üretici uzun zamandır elektrikli otomobiller üretiyor. 2025’ten itibaren 25 adet elektrikli otomobil üretmeyi planlayan BMW, bu alanda öncü olmak istiyor. Şirketin açıkladığı 700 km menzil bir elektrikli otomobil için oldukça iyi görünüyor. Otomobilin günlerce şarja ihtiyacı olmayacak seviyede yüksek bir değere ulaştırmayı hedefleyen şirket, üretim konusunda Tesla gibi sorunlar yaşamıyor. Bir kaç yıl içerisinde hepimizi mükemmel otomobiller bekliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap