1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. BMW Satış Hedefini 12 Günle Tutturdu!

BMW Satış Hedefini 12 Günle Tutturdu!

BMW Satış Hedefini 12 Günle Tutturdu!

Alman otomobil devi BMW, Bu yol için 100000 adet elektrikli otomobil satışı hedefi koymuştu. Ve yaptığı açıklamaya göre, 2017 dolmasına 12 gün kala bu hedefi tutturduğunu açıkladı. Yapılan çalışmalara baktığımız zaman, geçen sene bu aracı, geçen 62255 adet elektrikli araç satışı gerçekleştirilmişti.

BMW 2018 yılında bu konuda yüzde elli’ler civarında bir satışta hedefliyor. Elektrikli otomobiller çok sevildiği pek çok insana ilham kaynağı oldu ve kullanılmaya başlandı, hatta ülkemize, biz sık sık elektrikli otomobil, kullanımlarını görüyoruz ve bu konuda insanların neler yapabildiğine şahit oluyoruz. 2013 yılından buyana ilk elektrikli modelini piyasaya süren BMW İ3 aracı, işlevsel olarak oldukça beğenilmişti.

Ama yeni bir araç olduğu için aracı, başarı yakalayamamıştı haliyle. Bu yüzden 2017 için yeni bir hedef konuldu ve bu hedefi son 12 gün kala hızlı bir şekilde yakaladı. BMW yaptığı açıklamada, 12 yeni elektrikli otomobilin daha yolda olduğunu söyledi.

Haliyle 2018 senesinde, elektrikli otomobil konusunda büyük bir artış yaşanacak ve başarılar çok hızlı şekilde ilerleyecek. Pek çok kişinin iştahını kabartacak olan bu elektrikli otomobil, serüveninde, BMW, önemli bir yere sahip. Yemeği beğenen, belki de beklenilen en büyük hamlesi olan iyi müthiş ve en i3 ve 2 serisi, hibrit otomobiller için talebin arttığı söyleniyor.

Gerek yakıt kullanımı olsun gerek günlük hayattaki aktif kullananlar olsun, son dönemlerde elektrikli otomobiller oldukça hızlı bir şekilde büyüme ve yükselişe geçmeye başladı hatırlarsanız. Hal böyle olunca, ülkemizin insanları da bu konuda gerçekten bilinçlenmeye başladı ve elektrikli otomobiller için büyük bir artı sunulmaya başlandı. İstanbul üzerinde Ankara üzerinde oldukça sık gördüğümüz, elektrikli otomobiller büyük bir engel idi, lakin artık bu geçerliliğini yitiriyor. Burada yapılan şey daha çok proje üretmek daha çok elektrik otomobillere insanlara teşvik etmek. Malumunuz, elektrikli otomobillerde Özel Tüketim Vergisi alınmıyor, bu da satışları artıran bir unsur. Vergiyi konusunda pek çok çalışma yapılmasına karşın BMW 2018 yılında bakalım ne gibi artılar sağlayacak

Yorum Yap

Yorum Yap