1. Ana Sayfa
  2. 2019 Model Otomobiller
  3. BMW’nin Yeni Amiral Gemisi Devasa SUV X7
Trendlerdeki Yazı

BMW’nin Yeni Amiral Gemisi Devasa SUV X7

BMW’nin Yeni Amiral Gemisi Devasa SUV X7

2019’a sağlam adımlarla girmeye hazırlanan otomotiv devi BMW Group, şimdiye kadar ürettiği en büyük ve en lüks SUV modeli BMW X7‘nin tanıtımını yaptı. Tam bağımsız 6 koltuğu, yüksek seviye malzeme kalitesi ve teknolojik sürüş destek sistemleri ile gelen X7, otomotiv dünyasına yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

2019 model SUV’si X7, oldukça heybetli, büyük bir SUV olmasıyla bilinen X5’ten bile 9 inç (23 cm) daha uzun. 5,151 milimetre uzunluğunda, 2,000 milimetre genişliğinde ve 1,805 milimetre yüksekliği ile 3,105 milimetrelik bir dingil mesafesine sahip olan  yeni modelin ön ızgarası da normal tasarımdan daha büyük tasarlanmış olup dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bu ızgara değişikliğinin temel sebeplerinden biri ise muhtemelen araca ihtiyaç duyduğu hava giriş çıkışını sağlamak.

Keskin çizgilerin hâkim olduğu yeni tasarım, aracın dikkat çekici aurasının temelini oluşturuyor. LED farlarla standart olarak gelen BMW X7,  600 metreye kadar yüksek huzme aralığına sahip.

Boyutuna kıyasla oldukça pratik tasarımı olan X7’nin iç tasarımında ise mavi ve gri renkler hakim. Standart olarak üç sıra koltuk bulunması iç mekânın ferahlığı ve çok yönlülüğünün altını çiziyor. İkinci sıra koltuk için yapacağınız seçime göre araç 6 veya 7 kişilik oluyor. Üçüncü sırada bulunan iki yolcu kolçaklar, bardaklar ve USB bağlantı noktaları ile birlikte tam boy koltuklarda rahat bir yolculuk yapabiliyor. Orta sıra, bir seçenek olarak iki ayrı konfor koltuklarından oluşabiliyor. Titiz seçilmiş ve özenle hazırlanmış malzemeler, lüks hissini derinden yaşatıyor.

BMW X7, Vernasca deri kaplama, dört bölgeli otomatik klima, üç bölümden oluşan panoramik cam tavan ve Welcome Light Carpet ve Dynamic Interior Light gibi ortam aydınlatmaları ile standart karşımıza çıkıyor.

Aracın standart modelindeki bagaj hacmi 1375 litre. Arka sıranın katlanması durumunda ise bu alan 2569 litreye çıkıyor.

Güçlü Motor Serisi

8 ileri Steptronic şanzıman, BMW xDrive ve M Spor diferansiyel ile ürettikleri gücü yere aktarıyor. BMW X7 xDrive40i’de 340 bg güç üreten 6 silindirli benzinli bir ünite yer alıyor. Bu motor 100 km’de ortalama 9.0 litre yakıt tüketimi yapıyor. BMW X7 xDrive30d’de 265 bg güç üreten 3.0 litre hacimli bir dizel motor bulunuyor. Bu motor ise 100 km’de 6.5 litre yakıt tüketiyor. X7, her iki aksta hava yayları dahil olmak üzere; elektronik olarak kontrol edilen amortisörleri ile gelen Adaptif Süspansiyon sistemine ve standart olarak sunulan bir dizi şasi teknolojisini bünyesinde barındırıyor. Bunun yanında Aracın Dynamic Handling ve Off-Road adlı iki paketinde elektronik olarak kontrol edilen ve tek tekerleğe fazla yük binmesini engelleyen sistemler bulunuyor.

Araç yüksekliği bir tuşla ihtiyaç halinde 80 milimetreye kadar değiştirilebiliyor. Bazı modellerde aracın önünde yer alan kamera yolu tanıyarak kendi yüksekliğini otomatik olarak ayarlayabiliyor.

Daha fazla güvenlik için sofistike sürücü destek sistemleri

Yeni BMW X7’nin Stop & Go fonksiyonlu Aktif Cruise Control’ün yanı sıra, sürücüler ayrıca Direksiyon ve Şerit Kontrol Asistanı, Şerit Değiştirme Uyarısı ve Şeritten Ayrılma Uyarısı, Şerit Takip Asistanı ile birlikte Profesyonel Sürüş Asistanı paketini de tercih edebiliyor. Bu pakette yan çarpışma koruması, kaçınma yardımı, trafik geçiş uyarısı, öncelik uyarısı ve yanlış yol uyarısı bulunuyor.

2019 BMW X7’nin bayilere ancak mart ayında geleceği bilgiler dahilinde, ancak firma şimdiden ön sipariş kabul ediyor. 74,895 dolardan başlayan xDrive 40i ve 93,595 dolardan satılan xDrive50i’nin ülkemizdeki fiyatları hakkında tam bir bilgi yok, ancak 1.1 milyon TL’nin üstünde olması bekleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 11 ay önce

    Bmw yine isminin hakkını vermiş desenize…