1. Ana Sayfa
  2. Teknik Bilgi
  3. Buzlanan Araba Camını Temizlemenin Basit Yolları

Buzlanan Araba Camını Temizlemenin Basit Yolları

Buzlanan Araba Camını Temizlemenin Basit Yolları

Kış mevsimi geldi ve dışarıdaki soğuk hava da en çok araçlarımızı zorluyor. Kışın aracınıza bindiğinizden itibaren araçtaki farklılığı ciddi derece de hissedersiniz. Çalışma sesi başka çıkar bir çalışır bir çalışmaz, aküsü biter camı buzlanır, cam suyu biter vs. vs. bunları saymakla bitiremeyiz ancak tüm bunlar içerisinde sıkıntısı genelde soğuk olan her sabah yaşadığımız arabamızın camının buz tutmasıdır.

Aracın camı buz tuttuğunda onu temizlemek için cama zarar vermeyi bile göze alabilirsiniz. Ancak bunu yapmanıza gerek yok. Makalemizin tamamını okuduğunuz da bunun üstesinden gelebileceksiniz.

Buz kazıyıcılar etkilidir ancak yavaş yavaş temizlediği için de sizi uğraştırabilir. Siz onu bir alternatif olarak değerlendirebilirsiniz lakin bunun yerine evinizden çıkarken bir pet şişe içerisine ılık su koyarak çıkmanız yeterli olacaktır. Cama döktüğünüzde anında çözüldüğünü görürsünüz ancak suyun sıcaklığı önemlidir. Çok sıcak suyu dökerseniz o zaman camın çatlamasına neden olabilirsiniz.

Eğer ki sıcak su beni uğraştırır diyorsanız o zaman aracınızda kolonya bulundurabilirsiniz. Cama dökeceğiniz kolonya sayesinde buzun hızlı bir şekilde çözüldüğünü de görebilirsiniz. Kolonyanın buzu çözmesinin neden içeriğindeki alkoldür.

Buz Çözücü Sprey Kullanmak

Bu piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz bir üründür. Hatta benzinliklerin genelinde satılır. Alacağınız bu çözücü spreyi cama püskürttüğünüz de birazcık beklemeniz yeterli olacaktır. ana buz çözücü sprey yerine bagajınızda antifirizli cam suyu da bulundurabilirsiniz. Bunu bir sprey içerisine ekleyerek cama püskürttüğünüzde işe yaradığını görürsünüz.

Kendi Spreyinizi hazırlayabilirsiniz

Bunun için sirke kullanmanız gerekiyor. Bir sprey şişesinin içerisine 3/1 oranında su 2’sine de sirke koyun. Bu karışımı cama püskürttüğünüzde buzun çözüldüğünü görürsünüz.

Yorum Yap

Yorum Yap