1. Ana Sayfa
  2. Teknik Bilgi
  3. Cam Suyunun Donmasını Engellemek İçin Ne Yapılmalı?

Cam Suyunun Donmasını Engellemek İçin Ne Yapılmalı?

Cam Suyunun Donmasını Engellemek İçin Ne Yapılmalı?

Maalesef ki kış ayının gelmesi ile otomobiller’de bazı sorunlar baş göstermeye başlar, bu sorunların başında cam suyunun donması gelmekte.

İşte Cam suyunun donmaması için yapılabileceklerimiz;

  • Soğuk kış şartlarında cam suyu antifrizi, suyun donmasını engelleyebilir ve daha iyi performans alınmasını sağlar, hemen hemen her benzinciden özel antifrizli cam suyu alıp kullanabilirsiniz.
  • Cam yani silecek suyu haznesine deterjan katkılı suyun konması camların temizliği açısından daha olumlu olduğundan saf su yerine katkılı su kullanılması tavsiye edilir, bittikçe ilave edilerek doldurulmalıdır.
  • Asit içeren deterjanları kullanmayınız. Çünkü kullanılması silecek lastiklerinin ömrünün kısalmasına ve zarar görmesine neden olabilir. Daha ziyade el sabunu,şampuan veya temizlikte kullanılan deterjanlar gibi uygun olanın kullanılması uygun olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Aracım Sürekli Su Eksiltiyor Nedenleri Nelerdir? başlıklı makalemizde Aracım Sürekli Su Eksiltiyor, Aracım Sürekli Su Eksiltiyor Nedenleri ve Aracım Sürekli Su Eksiltiyor Nedenleri Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap