1. Ana Sayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. Citroen C3 B Segmenti İncelemesi

Citroen C3 B Segmenti İncelemesi

Citroen C3 B Segmenti İncelemesi

Mini otomobilleri ile bilinen bir marka olan Citroen uzun yıllar saxo modelini üretmiştir. Yeni çıkarttığı citroen c3 b segmenti incelemesi ise şöyle olmuştur.

Citroen C3 B Segmenti Ön Tasarımı

Aracın ön bölümünde Citroen’in diğer bir modeli olan cactus’ten esintiler görülmektedir. Üç parçalı olarak üretilen farlar aracın hatchback modellerinden farklı bir görünümde olmasını sağlamıştır. LED tipinde üretilen ön farları ve sinyalleri en üst far grubuna yerleşmiştir.

İç Mekan Tasarımı

İç mekan tasarımında Cactus modelinin esintileriyle karşılaşılmaktadır. Kapı açma kollarında deri parçalar ve cam açma butonların da buna benzerlik üst noktadır. Orta konsolun en üstünde havalandırma çıkışları bulunmaktadır. Bunların altında ise 7 inçe sahip dokunmatik ekran yer almaktadır. Ekran kullanım açısından başarılı olmaktadır ancak hız konusunda beklentileri karşıladığını söylemek mümkün değildir.

C3b’nin Bagaj Hacmi

Citroen C3 B’nin 300 litrelik bagajı bulunmaktadır.

C3 Arka Tasarımı

Arka kısımda daha durağan bir yapı bulunmaktadır. Dairesel forma sahip olan arka stop lambaları dikkatleri üzerine toplarken üç boyutlu efektleri ile şık göründüğünde bir gerçektir. Bu görüntü bütün modellerde standart donanım olarak sunulmaktadır.

Citroen C3 B Motor Seçenekleri

Araç 1.2 atmosferik benzinli, 1,6 litre Turbo dizel ve 1,6 litre benzinli motor seçenekleri ile satışa sunulmaktadır. 1,2 litre benzinli modelinde 82 beygir güç bulunmaktadır. Turbo benzinli modelinde 115 beygir gücüne sahip motor bulunmaktadır. Dizel modellerinde ise 75 ve 100 beygirlik iki versiyon bulunmaktadır.

Citroen C3 B Yakıt Tüketim Miktarları

Araç yapılan test verilerine göre 0 km’den 100 km hıza 11,9 saniye gibi kısa bir sürede ulaşmaktadır. Elektronik bir karakter gösteren bir motor ile ortalama 5,5 litre yakıt tüketimi sağlanmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap