1. Ana Sayfa
  2. Geleceğin Otomobilleri
  3. Citroen’den Sıradışı Tasarım
Trendlerdeki Yazı

Citroen’den Sıradışı Tasarım

Citroen’den Sıradışı Tasarım

Yeni bir otomobil projesi üzerinde olduklarını açıklayan Citroen CEO’su Linda Jackson, CXperience’ı modelin oluşumunda kullanacağını da açıklamasına ekledi.
2014 yılında CEO değişikliği yapan Citroen’in ilk dönemlerden itibaren farklı felsefeler üzerinde kararlar aldığını gözlemledik. Bu süreçte C5 ve C6 gibi D sınıfı binek otomobil üretimini grubun diğer üyesi Peugeot’a teslim eden ve daha çok crossover modelleri üzerinde bir odaklanma başladı. Marka içindeki 3 yıllık sakinliğin ardından, Eylül 2017’de yapılan resmi açıklamada, Uzak Doğu pazarında satılan C5’in tekrar Avrupa’da satışa çıkma planı açığa çıktı. Yapılan bu açıklamanın üstünden geçen dört aylık süreden sonra konuyla ilgili tekrar açıklama yapan Citroen CESO’su Linda Jackson, 2016 yılında tanıttıkları CXPerience konseptini yeni bir sedan modelinde örnek alacaklarını söyledi.

Ortaya çıkacak yeni modelin C6 ve C5’in ortak noktası olacağını söyleyen Jackson, aracı “farklı” olarak niteledi. Üretimin CSperience baz alınarak gerçekleştirileceğini söyleyen CEO, “Bunun yeni bir C5 olmayacağını söyleyebilirim. Planımız tamamen yeni, büyük ve teknolojik bir araç üretmek. Büyük bir üretici olmak istiyorsak bunun yapılması gerektiğine kanaat getirdik. CXperience diğer tüm konsept otomobillerde olduğu gibi, kullanıcıların reaksiyonunu test etmek için yapıldı. Sedan otomobil konusunda ön yargılı olduğumu biliyorum ancak, üretim versiyonuna ilham olacağı detayları ve premium yapıyı düşündüğümde işler biraz değişti. Şimdi elimizde premium bir aracın havası var. Ayrıca CXperience yeni Advanced Comfort süspansiyonumuzu, iç mekan felsefemizi ve konforu yeniden tanımlama idealimiz için vitrin olabilir.”

 

citroen cxperience ile ilgili görsel sonucu

Yorum Yap

Yorum Yap