İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. DS7 CrossBack Fransa Cumhurbaşkanının Arabasının Değerlendirmesi
Trendlerdeki Yazı

DS7 CrossBack Fransa Cumhurbaşkanının Arabasının Değerlendirmesi

DS7 CrossBack Fransa Cumhurbaşkanının Arabasının Değerlendirmesi

DS otomobilleri Citroenin bünyesinden çıkıp ayrı bir marka olduktan sonra model denemelerinde başarılıolup füturistik tasarımları piyasaya uygun bir şekilde enjekte etmeyi başardı. Peki markanın son zamanlarda çok konuşulan modeli DS7 CrossBack nasıl? Gelin hep beraber göz atalım.

Tasarım

Otomobili tasarlarken DS yetkililerinin, otomobilin her yerine kristalimsi tasarım öğeleri yerleştirmesi ve otomobili bir bütün olarak kristal yapıya oturtmaları çok hoş duran bir görüntü olmuş. DS7’nin neresine bakarsanız bakın otomobilin düşünülmüşlük ve ince işçiliklerle dolu bir tasarım anlayışına sahip olduğunu anlayabilirsiniz. DS7′ yi özelleştiren bir çok öğe otomobilin bazı köşelerine yerleştirilmiş ve bu da otomobillerin bir süre sonra göz sıkmasını ortadan kaldırıyormuş gibi bir his veriyor.

İç Tasarım ve Malzeme Kalitesi

Otomobile bindiğinizde ilk dikkatinizi çeken şey koltukların Nappa deri olması oluyor. Nappa deri
otomobilin içine elit bir hava katmakla beraber otomobilin görünüşünü bir hayli etkiliyor. Otomobilin içindeki tuş yerleştirmeleri ve parça detaylarında dıştaki kristalimsi tasarımın devam ettiği öğeleri görebiliyorsunuz ve insanın içine kalite algısı olarak büyük bir artı bırakıyor. Genel kaliteye geldiğimizde otomobilin dokunduğunuz bütün yerleri ya kaliteli deri ya da kaliteli başka bir malzeme. Bu da DS7’nin kalite testinden başarıyla geçmesini sağlıyor.

Konfor

DS7’de konfor deyince koltuklardan devam etme zorunluluğu hissediyor insan. Koltuklar tamamen
elektrikli masaj opsiyonu var ve bu opsiyon eski nesil masajlı koltuklara göre bir hayli yol kat etmiş ve gerçekten rahatlatıyor. Koltuklarda ısıtma ve soğutma var. Otomobil içindeki saklama gözleri genel olarak yeterli ve kullanışlılık açısından size büyük artılar sunuyor. Otomobilin ses sisteminden bahsetmek gerekirse bass ve tiz ayarları mükemmel evinizden otomobilinize müzik dinlemeye bile inebilirsiniz. Hayalet ekran diğer PSA otomobilleri gibi kişiselleştirilebilir ve gece görüşü var. Gece görüş sistemi gece yolculuklarında yol kenarında ki canlıları tarayarak sizin güvenli yolculuk yapmanızı sağlıyor.


Direksiyonun önünde bulunan iki adet kızılötesi kamera sizin yüzünüzü, boyun hareketlerinizi vb. sürekli tarayarak uyku tespit işlemi yaparak sizi direksiyon titretme gibi olaylarla uyarıyor. Konfor diyince akla gelen ilk şeyden bahsetmeden konfor konusunu da bitirmeyelim. Otomobilin süspansiyon kalitesi gayet yerinde şehir içinde ya da otobanda yaylanarak gitmenizi sağlıyor. Bu yaylanma kelimesi yanlış anlaşılmasın çünkü otomobil amerikan arabalarından farklı olarak virajlara da giriyor korkutucu bir derecede yatma vb tedirgin edici hareketlerde bulunmuyor.

Motor Performansı

1.6 litre benzinli motorun performans verileri 225 beygir 300 Nm tork değerinde. Otomobilin 0-100 değeri8.2 saniye. Güçlü bir motor olduğunu düşünüyorum ve DS7 için gayet yeterli. Herhangi bir yokuş vb yol koşulunda kullanıcısını üzeceğini sanmıyorum.

Yakıt

Sert kullanım, gazlama, şehiriçi sıkışık trafik karma tüketimimiz 10 litre civarındaydı. Ancak uzun yolda 6litre az trafikte 7-8 litreye çekilebilecek bir yakıt tüketim değeri olduğunu düşünüyorum.

Yorum Yap

Yorum Yap