1. Ana Sayfa
  2. Teknik Bilgi
  3. Dünya’da En Çok Tercih Edilen Otomobil Rengi Hala “Beyaz”

Dünya’da En Çok Tercih Edilen Otomobil Rengi Hala “Beyaz”

Dünya’da En Çok Tercih Edilen Otomobil Rengi Hala “Beyaz”

Otomobil dünyasında çok farklı zevkler olabilir. Bunlardan en büyüğü hiç şüphesiz renktir. Herkesin kendine has beğendiği renkler olabilir. Araç tercihi yaparken de genelde favori renkler tercih edilir. Birde bazı araçların bazı marka ve modelleri için özel olarak üretilen renkler vardır. Bunlarda yine tercihin değişmesine neden olabilir.

Peki, sizce tüm Dünya’da en çok tercih edilen renk hangisi? Dünya’da En Çok Tercih Edilen Otomobil Rengi Hala “Beyaz” desek sanırım şaşırmazsınız. Yapılan bir araştırmaya göre ikinci el de dahil olmak üzere araç satın alan kişilerin çoğunluğu beyaz rengi tercih ediyor. Yapılan araştırmalara göre hala çoğunluk beyaz rengi tercih ediyor. Ancak gri ve mavi tonlarında renkleri tercih eden insan sayısı da her geçen gün artış gösteriyor.

GRİ VE MAVİ TONLARI TERCİH EDİLİYOR

2017 verilerine göre mavi ve gri renk tercihi her geçen gün artıyor. 2018 verilerinde de bu renk ve tonlarında artış gözlendi. Otomobil alanların yüzde 78’i beyaz, gri, mavi, siyah renklerinden birisini tercih ediyor.

En çok tercih edilen renkler arasında yer alan kırmızı ve mavi ise neredeyse eşit miktarlarda tercih ediliyor. Gümüş renk ise yüzde 19 ile yine en çok tercih edilen renkler arasında yer alıyor. Gri ve siyah ise en çok tercih edilen ve popüler olan renkler arasında.  Gri tonlarında çeşitlilik artması da kesinlikle gri renginin tercih edilmesindeki en önemli nedenlerinden birisi.

Araç renkleri arasında grinin 100 farklı tonu var. Buda gri ve tonlarındaki renkleri sevenler için harika bir tercih olabilir. Genel bir kanı ise araç ne kadar küçük ise renkte o kadar canlı duruyor.

Yorum Yap

Yorum Yap