1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. Dünyanın En Hızlı Suv Aracı: Lamborghini Urus

Dünyanın En Hızlı Suv Aracı: Lamborghini Urus

Dünyanın En Hızlı Suv Aracı: Lamborghini Urus

SUV tarzı otomobiller oldukça ilgi çekerken bu ilgiye kayıtsız kalamayan otomobil markaları her geçen gün birbirinden güzel SUV araçları tanıtıyorlar. Bu pazar öyle bir duruma geldi ki yıllardır üst düzey spor araçları ile ünlü Lamborghini dahi SUV araç yapımına başladı. Geçtiğimi günlerde tanıtılan ve Dünyanın en hızlı Suv aracı olarak lansmanı yapılan Lamborghini Urus‘u sizin için inceledik.

LAMBORGHİNİ URUS TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Piyasada çok dişli rakipleri bulunmasına rağmen satışa sunulan URUS çıtayı çok farklı bir yere taşımış diyebilirim. Hem tasarım hem teknik özellik olarak birçok rakibi bulunan araç piyasada kalıcı olacağını daha ilk günden hissettirdi desem yalan olmaz dostlar. İlk olarak size vereceğim bilgi, aracın 5 metre uzunluğunda olması. 4 kapılı olarak üretilen araç, klasik 4 kapılı araçlardan farklı olarak önde 2 arkada 2 koltuk olarak hazırlandı. Böylece aracın hem SUV yapısı hem de markasından kayaklı SPORTİF yapısı ortaya çıkartılmış. Lastikler ise 21 inç büyüklüğünde olacak.

Motor özelliklerine gelince işte orada tüm kayışlar kopuyor desek çokta yalan olmaz. Ülkemiz için özellikle benzin canavarlığının yanında para canavarı da olacak olan bu araç 4.0 litre V8 Çift Turbo benzinli motora sahip. Bu motor 640 beygir gücünde olup 850 Tork Güç üretimine sahip. Araç 2 ton ağırlığa sahip ve bu kadar güçlü motorlara sahip olunca fren sisteminin önemi arttı. Frenlerin daha kısa sürede daha güvenli olması için normalin dışında 16 pistonlu büyük karbon seramik disk frenler kullanıldı. Bagaj kısmında ise 616 litre hacim genişliği var. Arka koltuklar katlandığı zaman 1596 litreye kadar yükseltilebiliyor.

DONANIMLAR VE SÜRÜŞ MODLARI

Aracın kokpit kısmı oldukça şık düzenlenmiş. Bir uçak sürüyormuşsunuz havası veriyor. 12 yöne dönebilen, ayarlanabilen ısıtma sistemli koltuklar ile havaya uygun koltuk ısıtmaları ile yolculuğunuzu keyifli kılabilirsiniz. Multimedya kısmında ise DVD okuyucu, Tv Alıcısı, USB ve AUX girişlerinin bulunduğu bir ekran bulunuyor.

Aracın ise kullanım alanına göre 6 farklı sürüş modu bulunuyor. Eğer arabanızı şehir içinde kullanıyorsanız ya da arazide kullanıyorsanız coğrafi koşullara göre modunu ayarladığınız zaman daha fazla verim elde edebiliyorsunuz. Eğer yüksek konforlu araç sürmek istiyorsanız Strada modunda kullanmanız gerekir. Yüksk performans modu ile araç kullanmak istiyorsanız size sunulan Sport ya da Corsa modunda aracı sürmeniz gerekir. Eğer arazi şartlarında OFF-ROAD sürüşü yapacaksanız Neve, Terra, Sabbia modunda kullanmalısınız.

Yorum Yap

Yorum Yap