1. Ana Sayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. Dünyanın En Pahalı Araçlarından Rolls-Royce İstanbul’da

Dünyanın En Pahalı Araçlarından Rolls-Royce İstanbul’da

Dünyanın En Pahalı Araçlarından Rolls-Royce İstanbul’da

Eğer dünyanın en zengin insanlarından biriyseniz eğer emin olun ki araç tercihiniz ferrari, lambhorgini tarzı araçlar olmayacaktır. Oldukça genç işinden ziyade hem zenginliğinizi gösterecek hem de klas gösterecek araçların başında yer alan ve iş adamlar için en pahalı araç unvanını taşıyan Rolls-Royce firması Phantom modelini İstanbul’da düzenledikleri bir lansman ile tanıttılar.

Yapılan sergide konuşan şirket yöneticisi “Aracımız müşterilerimizin istekleri ile şekillendi. Daha kişisel görünüm ve özelliklere sahip olmasını istediklerini belirten müşterilerimizin geri bildirimleri görmezden gelmeyerek yeni aracımıza uyguladık. Tamamen çağdaş bir görünümünü yeniliği ile süsleyecek olan bu araç, The Gallery olarak adlandırılacak. 100 yıllık süreçte ilk kez ön panelin değiştiğini belirten firma oldukça heyecanlıyız” sözlerine yer verdi.

Eğer aracı almak istiyorsanız verdiğiniz siparişin üzerinden 6 aylık bir yapım sürecinin geçmesi gerekiyor. Araç sipariş edildikten sonra 6 ay sonunda kapınıza kadar teslimatı yapılarak size verilen araç için Londra’da yapılan tanıtım sonrası oldukça fazla talep gelmiş. Pozitif dönüşler aldıklarını belirten firma Türkiye’den arabayı almak isteyen müşterilerin olduğunu açıkladı.

Araç normalde 416 bin euro satış fiyatı ile sunuluyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye Direktörü Hilal Aysal, bu aracı ülkemizde almak isteyen kişilerin vergiler dahil fiyatının 416 bin eurodan 1 milyon 406 bin euro satış fiyatına ulaştığını belirtti. Bu rakamın Türk Lirası olarak karşılığı ise 6 milyon TL’nin üzerinde.

6 senelik bir geliştirme sürecinden sonra satışa sunulan aracın içerisinde 6.75 litrelik ikiz turbolu v12 motor var. Böylesine güçlü bir motorun oldukça sesli olacağını bilen araç severleri tatmin edecek açıklamalarda geldi. Konuyla ilgili açıklamasına devam eden Aysal, aracın çift katmanlı cam kullanıldığını ve dünyanın en sessiz aracı olduğunu belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yap