1. Ana Sayfa
  2. Elektrikli Otomobiller
  3. Elektrikli Arabalar Ve Fiyatları
Trendlerdeki Yazı

Elektrikli Arabalar Ve Fiyatları

Elektrikli Arabalar Ve Fiyatları

Gün geçtikçe benzinli arabalar yerine elektrikli arabalar yerini almaya başlıyor. Yavaş yavaş piyasaya sürülmeye başlayan elektrikli arabalar ekonomik ve hava kirliliği bakımından çok avantajlı görünüyor. Bildiğiniz gibi benzinli arabalar çıkardığı duman ile hava kirliliğine neden olmaya devam ediyor. Bu durumdan tek kurtuluş ise tasarruflu elektrikli arabalar olacaktır. Eğer elektrikli arabaların özellikleri ve fiyatları hakkında pek bir şey bilmiyorsanız aşağıdaki bilgileri okuyarak öğrenebilirsiniz.

  1. Kia Nio Hibrit

           Özellikler: Dış ve iç görünüm açısından ilgi çekici özelliği ile herkesin alabileceği elektrikli araçlardan biri olan Kia Nio Hibrit ayrıca beş yıl garanti verebiliyor. Adını Guinness rekorlar kitabına yazdıran bu elektrikli araba modeli çoğu yerde rekor kırmayı başarmıştır. Pek çok özelliği bulunan bu araç kesinlikle tasarruf konusunda çok iyi denilebilir.

           Fiyat: En çok merak edilenlerden biri ise bu araba modelinin fiyatı olmuştur. Bu modelin etiket fiyatı 124.000 TL olarak duyurulmuştur. Gerçekten bu özellikleri barındıran bir araç için bu fiyat çok makul.

  1. Opel Ampera-E

           Özellikler: Benzinli araba modelleri bile efsane olan bu marka yeni elektrikli araba modelini duyurunca gerçekten herkes tarafından bir merak uyandırıyor. Bu elektrikli aracın en önemli özelliklerinden biri ise 500 km mesafeye kadar gidebilmesidir. İçinde çok güçlü bir pil barındıran bu araç ile istediğiniz yere rahatlıkla gidebilirsiniz. İçinde son düzey elektronik özellikler barındıran bu modelin dış görünümü ise çok şık ve ilgi çekici.

           Fiyat: Bu aracın tabi ki merak edilen sorularından biri ise fiyat miktarıdır. Yakın bir zamanda duyurulan bu aracın fiyatı 100.000 TL ile 140.000 TL arasındadır. Bu kadar özelliği bulunan bir araç için bu fiyat çok uygun.

  1. Toyota Yarıs Hibrit

           Özellikler: Sürücüler tarafından en çok tercih edilen araba markalarından biri kesinlikle Toyota markasıdır. Bu elektrikli araba modelinin dış ve iç tasarımı kesinlikle çok şık duruyor. Yüksek kapasiteli pili sayesinde takılmadan rahatlıkla yollarda sürüş keyfi yapabilirsiniz.

           Fiyat:  Kesinlikle ücret konusunda çok iyi davranan Toyota bu modelin etiket fiyatını 72.000 TL olarak açıklamıştır. Diğer modellere göre fiyatı daha hesaplı olan bu araba modelini kaçırmak istemezsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 10 ay önce

    teşekkürler güzel yazı olmuş.