1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. En İyi Araba Markaları

En İyi Araba Markaları

En İyi Araba Markaları

En İyi Araba Markaları

Kimine en iyi araba markası diye bir şey olmaz mantığı vardır ancak markanın olduğu her alanda mutlaka en iyisi vardır. Otomobil sektöründe de bu değişmeyen bir yapıdır. Konforu, yakın tüketimi, performansı, güvenlik seviyesi ve fiyatı bu en iyi kavramı ortaya çıkarmaktadır.

Audi

Volkswagen araba şirketine bağlı olarak kurulmuştur. Firma; a3 q7 ve r8 gibi ünlü araba markaları ile tanınmaktadır. Bununla beraber Audi, dünyanın en teknolojik donanıma sahip motora sahiptir. Kaliteli oluşu ve sorun çıkarmayan yapısı ile müşterilerin her zaman tercih etmiş olduğu bir markadır.

BMW

1916 senesinde kurulmuş olan bir Alman otomobil devidir. İlk zamanlar uçak motoru ürettiği için amblemi bu yüzden mevcut şeklini almıştır. Satışlarının yükselmesi ve popülerliğinin artması spor marka araçların satışına bağlamaktadır. Özelliklede BMW i8 ve X5 marka modelleri oldukça popüler durumdadır.

Mercedes Benz

Almanya merkezli olan otomobil üreticisi birçok kulvarda en kaliteli araçları ile tanınmaktadır. Her ülkede oldukça popüler olan bu marka özelliklede Vito ve AMG serileri ile satış rekorları kırmıştır.

Volvo

Sağlamlık konusun da akıllara gelen ilk marka. İlk zamanlar fazla ilgi görmese de Ford grubuna geçtikten sonra oldukça popüler hale gelip, Mercedes, Audi ve BMW ile yarış eder konuma gelmiştir. 1927 senesinde İsveç ülkesinde kurulmuştur. %20’lik hissesi ile en büyük hissedarı Renault’tur.

Ferrari

Birçok kişinin hayallerini süsleyen Ferrari… İtalya’da lüks araba üreticisi olarak dünyada adından sıkça söz ettiren bir otomobil markasıdır. Özelliklede Formula 1 yarışlarında en çok liderlik yaşayan bir markadır. %90’lık hissesi de Fiat’a aittir. Araç üretimine baktığımız zaman genel olarak hız ve yarış amaçlı üretim yapmaktadır.

Porsche

Almanya merkezli olan bu şirket, oldukça şık, kaliteli ve pahalı araçlar üretmektedir. Estetik açıdan kaliteyi her zaman üst segmentte tutmaktadır.

Volkswagen

Almanya kökenli ünlü otomobil markasıdır. Almancada halk arabası olarak lanse edilmektedir. “biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu” sloganı ile yola çıkmıştır. Ayrıca Bugatti isimli yüksek performanslı araçlarında üretici konumundadır.

Yorum Yap

Yorum Yap