1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. En Pahalı Uzaktan Kumandalı Araçlar Ve Özellikleri
Trendlerdeki Yazı

En Pahalı Uzaktan Kumandalı Araçlar Ve Özellikleri

En Pahalı Uzaktan Kumandalı Araçlar Ve Özellikleri

Geçmiş yıllardan beri çocuklar için en beğenilen oyuncakların başında gelen arabalar, günümüzde teknoloji sayesinde sayısız özellikte geliştirilerek, daha yenilikçi hali ile piyasaya sürülmektedir. Daha çok erkek çocukları için oldukça ayrıcalıklı olan uzaktan kumandalı araba çeşitleri, aynı zamanda kız çocukları içinde sorunsuz olarak kullanılabilmektedir. Dünya üzerinde satışa çıkan bu oyuncaklar, ülkemizde de üretilmekte ve piyasada yer almaktadır.

Özel kumandaları sayesinde, uzak noktadan da kontrol ettirilerek yönetilen araçlar, düz yolda olduğu kadar zor arazi şartlarında gidebilecek potansiyelde de olmaktadır. Genel olarak canlı alışveriş sitelerinde yaygın olarak satışa sunulmuş en iyi ve en pahalı arabalar ise şu şekilde sıralanmaktadır;

● Aır Hogs Shadow Launcher: Tek kumanda ile birlikte sunulan oyuncak, hem araba hem de helikopterli çeşitleri ile havada ve karada gidebilmektedir. Yaklaşık 6 adet pil ile çalışan oyuncak farklı tasarımı ile kaliteli görünüm sunmaktadır.

● WLtoys Cross Country 4WD: Suda kullanılabilir olma özelliğine sahip olan ve en pahalı uzaktan kumandalı arabalar listesinin başında bulunan araç, suda gitmesinin yanı sıra karada da kolay şekilde gitmektedir. 50 kilometre hız yapabilen araç, tek bir şarj ile 10 dakika kadar kullanılmaktadır. Pille değil batarya ile çalışan araç, yaklaşık 3 saat süre içerisinde şarj edilebilmektedir.

● Sphero Lightning Mcqueen: Son yıllarda piyasaya çıkmış olan en yüksek fiyatlı ve en gözde uzaktan kumandalı arabalar arasında zirvede bulunan araç için herhangi bir kumanda bulunmamaktadır. Bunun nedeni ise tüm IOS ve Android akıllı telefonları üzerinden komuta edilebilmesidir. LCD ekran ve animatronik ağız sayesinde, konuşabilme ve ağız yapısı ile mimik yapabilme algısına sahip olan son teknoloji ürünlerindendir. HD kalitesinde sürüş ve yarış sesi çıkartabilme özelliğine sahip olan araç, yaklaşık 1 saat kadar pil ile çalışabilmektedir. Hız sınırı ise 15 kilometre olup, 30 metre mesafesine kadar uzaktan komuta edilebilmektedir.

● WLtoys 4×4 RTR: En yüksek hız sınırına çıkabilen uzaktan kumandalı araç özelliklerine sahip olan araba, 4 çeker ve 540 Brushed Motor malzemelerine sahip olmaktadır. Özel şarj edilebilir piller ile çalışmakta olan özel araç, her türlü zorlu arazi şartlarında kullanılabilmektedir.

● Jackson Storm: Işıklı ve sesli özelliği ile piyasada yer alan kumandalı araç, 5 yaş ve üzeri kişiler için tavsiye edilmektedir. 360 dereceli dönüş özelliğine sahip olan ürün aynı zamanda drift yapma özellikli kumandalar ile sunulmaktadır. 25 cm boyutunda olan araç, 5 adet pi 1,5V AA pil ve kumanda ise 3 adet 1,5V AA pil ile çalışmaktadır.

● F-150 Ford Off- Road Buggy: Güçlü darbelere karşı oldukça dayanıklı olan araç, yüksek hızlı motoru sayesinde saatte 20 kilometre hızda gidebilmektedir. Şarj cihazı ile kullanılan araç, her türlü arazi şartları için sorunsuz olarak kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra 8 yaş üzerindeki kişiler için uygun olarak piyasada yer almaktadır.

● Rcx FC103: Tek seferde 10 dakika süre içerisinde kullanılabilen araç, USB ile şarj edilebilme özelliğine sahiptir. Yaklaşık 25 kilometreye kadar çıkabilen hız sınırının yanı sıra, 3 saat içerisinde şarj edilme özelliği de bulunmaktadır.

● Canem Bigfoot Beast Jeep: Plastik malzemeli olan araç, 39 cm boyutunda ve 30 KM hız sınırında bulunmaktadır. 6 yaş üzerindeki tüm çocuk ve yetişkinler için sorunsuz kullanılabilme ayrıcalığını taşımakta olan kumandalı araba, taşlı ve topraklı arazi şartları için yeterli seviyede olmaktadır. Siyah ve bakır renk seçenekleri ile piyasada yer alan araç, sağlıklı malzemelerden oluşmakta ve avantajlı şekilde kullanılabilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap