İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hybrid Otomobiller
  3. En Popüler Hybrid Otomobil Modelleri
Trendlerdeki Yazı

En Popüler Hybrid Otomobil Modelleri

En Popüler Hybrid Otomobil Modelleri

Son yıllarda otomobil üreticileri elektrikli araçlar üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırırken bu çalışmaların bir alt kademesi olan hybrid teknolojisi popülerliğini arttırdı. Bu artışın iki önemli sebebi var ilki Paris iklim anlaşması, bu anlaşmaya göre 2040 yılından sonra emisyon oranı sıfır olan araçlar dışındakilerin Avrupa da yasaklanacak olması bu da üreticilerin alternatif enerji kaynaklarına yönelmesine sebep oldu.

İkinci önemli sebep ise içten yanmalı motorların ürettikleri enerjide ki kayıp bu yüzden de motorlar istenilen verimde çalışmıyor. Elektrikli araçlarda kullanılan motorlarda daha az parça olacağından daha az enerji kaybı olacak buda daha motorların verimini arttıracak. İşte belli başlı hibrit araba modelleri.

Toyota C-HR İlk Yerli Hybrid

Hybrid eşittir Toyota sloganıyla yola çıkan ve Avrupalı rakiplerini geride bırakan C-HR Türkiye de üretiliyor. Keskin çizgileriyle hırçınlığını yansıtan araç hem şehir içi hem de şehir dışı için konfor vadediyor. Şehir içinde 3,5 lt yakıt tüketen araç 0-100 km hıza 11 sn de ulaşıyor. Azami hızı 170 km/h

Hyundai Ioniq

Kalitesiz ve ucuz araç etiketinden kurtulmayı amaç edinen Koreliler tasarımdan başlayarak her şeylerini değiştirmeye kararlılar. KİA yı satın aldıktan sonra Avrupa da daha fazla söz sahibi olmak için Hybrid üretimine yöneldiler. Şehir içi 3,9 lt yakıt tüketen araç 0-100 km hıza 11,1 sn de ulaşıyor. Azami hızı ise 185 km/h.

Lexus NX300

Toyota nın üst segment markası. Uluslararası arenanın yeni gözdesidir.

Volvo XC90 T8

Volvo XC90 t8 Güvenlik denilince ilk akla gelen marka olan Volvo bunun hakkını fazlasıyla veriyor. En zorlu testleri başarıyla gecen Hybrid XC 90, 600 bin TL ile 1 milyon Tl arasında değişen fiyatlarla alıcılarını bekliyor. Ortalama 2,7 lt yakıt tüketen canavar 0-100 km hıza 5,6 sn de ulaşırken maksimum hızı 230 km/h.

Honda NSX

2017 yılında piyasa çıkan NSX tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 500 bin Euroluk fiyatı ise dudak uçuklatıyor. Şehir içi 10,3 lt yakıt tüketen aracın maksimum hızı 308 km/h

Porche Panamera E-Hybrid

Bir efsanenin doğuşuna tanıklık ediyoruz. Bundan sonra ki yıllarda adından çok söz ettirecek ancak hala fiyatı belli değil. Ortalama 2,5 lt yakıt tüketirken 0-100 km hıza 4,6 sn de ulaşan aracın maksimum hızı ise 278 km /h.

Yorum Yap

Yorum Yap