1. Ana Sayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. En Uygun Fiyatlı Otomatik Vites Arabalar Hangileridir?
Trendlerdeki Yazı

En Uygun Fiyatlı Otomatik Vites Arabalar Hangileridir?

En Uygun Fiyatlı Otomatik Vites Arabalar Hangileridir?

Arabaların bazıları düz vites yani manüel bazıları ise otomatik vites olarak üretilmektedir. Araçların bu şekilde üretilmesinin sebepleri ise daha çok müşterilerin tercihlerinden dolayıdır. Kimi araba kullanan kişi manüel vitese alıştığı için daha çok manüel vites araba kullanmaktadır. Ya da özellikle ticari amaç ile kullanılan araçlar amaçlarına uygun olması bakımından manüel vites olarak üretilmekte ve satışa sunulmaktadır.

 Bunun yanı sıra özellikle yeni ehliyet almış kişiler, kadınlar ya da büyük şehirlerde yaşayan araç kullanıcıları özellikle sabah ve akşam yaşanan yoğun araç trafiği sebebi ile düz vites araçlara nazaran otomatik vites araçları tercih etmektedirler. Bunun yanı sıra işleri gereği daha çok saatlerini trafik içinde geçiren kişilerde otomatik araba satın almayı ya da kullanmayı tercih etmektedirler.

Günümüzde otomatik vites araç satın almayı düşünen kişilerin bir diğer bakış açısı ise; kişilerin satın aldıkları aracı satmayı düşündüklerinde araba piyasasına göre otomatik şanzımana sahip araçların manüel şanzımana sahip araçlara oran ile daha yüksek fiyatlar ile alıcı bulmalıdır.

Tüm bu sebeplerden ötürü araç üretici firmaları da özellikle son yıllarda bu şanzımana sahip araçların üretimini artırmış durumdadır. En uygun yakıta sahip otomatik şanzımanlı araç hangisidir? Ülkemizde en çok tercih edilen araç modelleri hangileridir? Tüm bu soruların cevabı için yazının devamını okuyabilirsiniz.

NISSAN

Nissan bir Japon markası olması ile beraber, araç satın almayı düşünen kişiler tarafından da oldukça tercih edilen kaliteli ve güvenilir araç markalarının başında gelmektedir. CVT şanzımana sahip araçları bünyesinde bulunduran Nissan araç markasının otomatik olarak sunduğu en iyi ve araç satın almayı düşünen kişiler tarafından en çok tercih edilen modeli ise Nissan Micra’dır. Bu model benzinli ve otomatik bir araç olması sebebi ile düşük motoru ve gerekse de şanzımanı sebebi ile oldukça düşük bir yakıt tüketimine sahiptir. Bu düşük yakıt tüketiminin haricinde hem şık ve güzel tasarımı ve kolay kullanımı ile özellikle ilk defa araç alacak kişiler ile kadınların birinci tercihleri arasında yer almaktadır.

TOYOTA

Toyota marka olarak Japon menşeli markalardan biridir. Bunun yanı sıra Toyota marka araçların üretimi Türkiye’de Adapazarı’nda yapılmaktadır. Burada üretilen araçlar arasında tüketiciler tarafından en çok tercih edilen model ise Corolla’dır. Bu aracın bu denli tercih edilmesinin sebebi ise hem tam bir aile aracı olması hem de bunun yanı sıra uygun fiyatıdır. Zaman içerisinde kasası yenilenen Corolla modeli araç satın almayı düşünen ve kalabalık ailesi olanların en çok tercih ettiği modellerden biridir.

Bunun yanı sıra Toyota markasının kullanıcılar tarafından tercih edilen bir diğer modeli ise Auris modelidir. Bu model Corolla modelinden bir segment daha ufak bir model olması ile beraber yakıt tüketimi bakımından oldukça elverişli bir araçtır. Bunların yanı sıra ise daha çok yeni ehliyet almış ve ilk defa araç sayın alacak kişiler açısından da vites geçişlerini hissettirmemesi ve kolay park edilebilmesi gibi sebeplerden dolayı bu modelde oldukça fazla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

RENAULT

Renault kuruluş bakımından bir Fransız markasıdır. Markanın hem binek hem de ticari pek çok farklı araç modeli bulunmaktadır. Ülkemizde de çok fazla sayıda kullanıcısı olan bu marka özellikle otomatik otomobiller anlamında oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Şanzıman olarak otomatik araç tercih edenlerin sayısının son yıllarda hızlıca artması ile beraber Renault markasının da bu anlamdaki araç üretimleri bu doğrultuda hızlı bir artış göstermiş durumdadır. Bu markanın en çok tercih edilen modelleri arasında Clio ve Megane modellerini görmek mümkündür. Her iki modelinde otomatik şanzıman seçeneği bulunmaktadır.

Burada tercih tamamen kişinin zevkine ve bütçesine bırakılmış durumdadır. Clio modeli Megane’a göre daha uygun fiyatlı olup daha küçük segmentte yer alan bir araçtır. Ayrıca Clio modeli daha çok ilk defa trafiğe çıkacak kişilerin tercih ettikleri araçların başında yer almaktadır. Bunun ile beraber Megane modeli ise hem sedan hem de hatchback modelleri ile her iki tarzda araç satın almayı düşünen kişilere de hizmet sunmaktadır. Özellikle hatchback Megane modelinde GT Line seçeneği ile araç sahibine spor bir araç beklentisinin cevabı da sunulmuş durumdadır.

Yorum Yap

Yorum Yap