İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. En Uzun Motor Ömrüne Sahip 10 Otomobil Markası Ve Özellikleri
Trendlerdeki Yazı

En Uzun Motor Ömrüne Sahip 10 Otomobil Markası Ve Özellikleri

En Uzun Motor Ömrüne Sahip 10 Otomobil Markası Ve Özellikleri

Otomobil sektörü sürekli yenilenmek zorunda olan bir sektördür. Firmaların kendi aralarındaki rekabeti bitmemektedir. Bu rekabet firmaların uzun ömürlü motorlar ve uzun ömürlü araçlar konusunda kendilerini geliştirmelerine neden olmuştur. Geleceği parlak olan bu sektör sürekli yenilenen modelleri ile en ön sırada olan ve olmak isteyen markalar arası çekişmeyi arttırmaktadır. Para kazandıran bu sektörün varlığı ve gelişimi zorunludur. Bu zorunluluk eski yıllardan beri insan hayatının içindedir.

Eskiden insanlar yolculuklarını yapmak için at arabaları gibi binek taşıtlarını kullanmaktaydı. Bu bir ihtiyaçtı. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve insan ihtiyaçlarının değişmesi otomobil sektörünü geliştirmiştir. Otomobil sektörü arasındaki rekabet insanların birbirleri arasındaki rekabetten de beslenmektedir. İnsanlar sürekli otomobil alma ve kullanma yarışı içerisindedir. En yakın yerler dahi otomobilsiz gidememe durumu elbette otomobil sektörünü geliştirmektedir.

Otomobil firmaları bu durumdan kendilerine fayda sağlamak amacıyla motor ömrü uzun olan otomobiller üretmek ve ya arabaya konfor kazandırmak için yüzeysel çalışmalar yapmak gibi aracı geliştirici özellikler eklemektedir. Sürekli gelişen teknolojik özellikler; arabalara insanların ilgisini arttırmaktadır. Firmaların amacı küresel alanda en iyisi olmaktır. Arabaların özelliklerini artırmak durumu en iyi olma çabasının yansımasıdır. En iyi motor gücüne sahip 10 otomobil markası ve özellikleri şu şekildedir:

1) Toyota

Japonlar en güçlü motorlu araçları üretme konusunda yine kendi ülkelerinin firmalarıyla yarışmaktadır. Japonya’nın Toyota kentinde genel merkezi bulunan Toyota markasının motor ömrü en uzun olma konusunda Honda markasını geçerek ilk sırada yerini almaktadır. Toyota markası araçlarının uzun ömürlü olan motorlarla yapılabilen yolun hesaplanan ortalaması 339.096 km’dir.

2) Honda

Herkes tarafından bilinen bu otomobil markasının merkezi Japonya’nın Tokyo kentindedir. Özellikle şirketler tarafından tercih edilen bu markanın tercih edilme nedeni dayanıklılığıdır. Bu marka otomobillerin motor ömrü 336.354 km’dir. Bu dayanıklılığı tek bir marka geçmiştir o da Toyota’dır.

3) Ford

Japonların iki başarılı şirketinin hemen ardında bulunan bu şirket Amerikan şirketidir. Merkezi Dearborn ve Michigan’da bulunmaktadır. Araçların motor özelliği 319.308 km yol gidebilmesidir.

4) Dodge

Bu Amerikan şirketinin genel merkezi Auburn Hills ve Michigan’da bulunmaktadır. Tüm dünya ülkelerinin beğenisini alan dayanıklı ve yol kapasitesi yüksek araçlar üretmektedir. Bu marka araçlar ın yol kapasitesi 319.079 km’dir.

5) Chevrolet

Chevrolet bir Amerikan şirketidir. Merkezi Detroit ve Michigan’da bulunmaktadır. Dünyanın birçok yerine otomobil satımı yapmaktadır. Bu markanın önem kazanması 2000’li yıllarda üretimini yaptığı alışılmışın dışında modellerle olmuştur. Sağlam ve kullanışlı araçların ortalama yol kapasitesi 315.035 km’dir.

6) Nissan

Nissan bir Japon markasıdır. Yokohama ve Nishi-ku’ da merkezi bulunmaktadır. Bu şirket Ford ve Renault şirketleriyle ortaktır. Datsun, NISMO, INFİNİTİ gibi markalarda da araç üretimi yapmaktadır. Bu marka en büyük ilgiyi 1993 yılında ürettiği Micra modeliyle göstermiştir. Araçların ortalama yol kapasitesi 314.776 km’dir.

7) Subaru

Japonya’nın Ebisu, Tokyo şehirlerinde merkezi bulunan firmanın motor ömrü ortalama olarak 305.105 km’dir. Bu araç markası aileler için otomobil üretiminde geride kalmaktadır. Samuya Subaru modeliyle rakipleriyle yarışmaktadır.

8) GMC

Merkezi Amerika Detroit’te bulunmaktadır. Kamyonet, kamyon ve suv üretimi yapan firma Amerika’da sevilerek tercih edilmektedir. Araçların yapabileceği ortalama yol seviyesi 303.496 km yoldur.

9) Acura

Honda firmasına bağlı ve Acura, Minato ve Tokyo’da merkezi bulunmaktadır. Japonların ürettiği arabası olarak bilinmektedir. Amerika’da rağbet gören firma Legent modeli ile en iyi ithal otomobil ödülünü kazanmıştır. Motor kapasitesi 287.987 km’dir.

10) Mazda

Japon markası olan Mazda’nın genel merkezi Fuchu, Hiroşima ve Aki’dedir. İlk 1960’da üretime başlayan firma başarılı üretimlerini günümüze kadar sürdürmüştür. Araçların yol kapasitesi 286.027 km’dir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 4 ay önce

    Araba araba da fiyatı gökdelen ?
    Bize böyle araba anca Magnum çekilişinden çıkarsa gelir. ?