1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Ford Otosana Mühendislik ve İhracat Ödülü
Trendlerdeki Yazı

Ford Otosana Mühendislik ve İhracat Ödülü

Ford Otosana Mühendislik ve İhracat Ödülü

Ford Otosanın Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin bu yıl ikincisini düzenlemiş olduğu beş yüz Büyük Hizmet İhracatçısı araştırmasında önemli bir yere sahip oldu. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre, 2015 yılından buyana, mühendislik ihracatında lider konumda olan Ford Otasan, markası, 2016 yılında yaptığı 106 milyon dolarlık mühendislik çalışmasıyla liderliği ön planda tutuyor.

Son 5 senede Türkiye’den dünyaya 387 milyon dolarlık ticaret ihracat gerçekleştiren Ford Otasan, gerçekten büyük bir yapıya sahip ve konum olacakta Türkiye’nin önemli yerlerinde yer alıyor. Yapılan açıklamalarda çeşitli görüşlerde bulunan Ford Otasan Genel Müdürlüğü, bu konuda ülkemizin ihracat şampiyonu olarak gerçekten önemli bir çalışma yürüttüğünü ve hatta o mühendislik ihracatında da büyük birliğe sahip olduğunu söylüyor.

Ford Otasan olarak yapılan çalışmalarda bugün yalnızca araçların tamiri ve bakımı değil, yeni araçların üretimi konusunda da büyük bir araştırma ve geliştirme çalışması yapılıyor. 1500 Araştırma ve geliştirme, çalışanıyla birlikte Türkiye’nin değil tüm dünya potansiyelinin ihracat pazarında rekabet edebilecek, çözüme sahip olan Ford Otasan, markası, en ileri teknolojilerini sürekli geliştiriyor ve kendini büyük bir yer kamuya sunuyor.

Kamyon üretimi konusunda dünyanın en büyük kamyon pazarı olan Çin üzerinde özel olarak, motorlarının üretimi için JMC firmasıyla çalışan marka ama komple kamyon üretimi için de teknoloji lisansı, organize etmeye başlamış. Yüzde yüz Türk mühendislerinin emeğiyle, organize edilen pek çok motor çalışmasını geçtiğimiz ay Çin pazarı içinde aktif eden Ford Otasan, markası, Mühendislik ve ihracat ödülü 3 yılın kamyonu Ödülü’yle birlikte organize ettiği ve Türkiye otomotiv sektöründe büyük bir yere ulaştı. Bu yüzden ülkemizin ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlayan Ford Otasan, markası, aktif bir çalışma kapsamında bu gerçekten ileri teknolojileriyle ülkemizde büyük bir yere sahip.

Kamyon teknolojisinde ileri teknoloji konusunda kendi projelerini üreten ve yazılımlarının kendi mühendislik detaylarıyla ortaya çıkartan Ford Otasan, bu konuda aktif bir çözüm üzerinde çalışıyor. Daha fazla detayı daha fazla proje ve daha fazla imkân için yapılan bütün çalışmalara aktif olarak organize ettiğini söyleyebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yap