1. Ana Sayfa
  2. Teknik Bilgi
  3. Hasar Kayıtlı Araç Alınır Mı? Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Trendlerdeki Yazı

Hasar Kayıtlı Araç Alınır Mı? Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hasar Kayıtlı Araç Alınır Mı? Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hasar kayıtlı araç almak isteyenler ya da alacağı araçta hasar kaydı olduğunu öğrenenler nasıl bir yol izlemeli? Bu yazımızda sizlere Hasar Kayıtlı Araç Alınır Mı? Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler neler? Bu konularda bilgiler vereceğiz.

Dikkat etmeniz önemli noktaları sizlere anlatarak başlayalım. Hasar kayıtlı araçlar için bazı yalanlar söylenir. Bunlardan en bilineni kaskodan fazla para almak için hasarının yüksek gösterildiğidir. Özellikle bunu söyleyen araç satıcıları ve galericiler ise kesinlikle inanmayın. Yüzde 99 bu olay yalandır.

Eksper raporu ne diyorsa kesinlikle o doğrudur. Hiç bir teknik servis 1000 TL olan bir hasarı 5000 TL olarak göstermez.  Bu tarz durumlar tamamen hayal ürünü ve insanları kandırmaya yönelik hareketlerdir. Eğer araç serviste değil de bir oto tamirci de parça tamiri ya da değişimi gördüyse durum farklı olabilir. Bu durumlarda ise değişen parçaları öğrenmek ilk kural olmalıdır. Hasar kayıtlı araç alınır mı? Sorusuna verilecek ana cevap ise hayati parçaları değişmeyen az miktarlarda hasar kaydı çıkan araçlar alınabilir.

İleride sorun yaşatmayacak desek daha doğru olacaktır. Ancak ciddi hasar kaydı çıkan birden fazla kazaya karışan araçlardan uzak durmak gerekiyor. Satıcı ile kuracağınız temasa dikkat edin. Sonuç itibariyle tek bir araca bağlı kalmayın. Piyasada aynı araçtan binlerce olduğunu unutmayın. O yüzden hasar kaydı olan araçlara direkt olarak yönelmek yerine bekleyin ve fırsatları değerlendirin.   Sonuç olarak alacağınız araç için yüksek hasar kaydı her zaman risktir. Başınızı ağrıtmayacak ve ilerleyen dönemde size sorun çıkarmayacak bir araç almak sizin için en iyisi olacaktır.

Her hasar kaydı olan araçtan uzak durma alışkanlığını da bir kenara bırakabilirseniz daha iyi olacaktır. Hasar kaydını araştırmak ve ona göre adım atmak bu tarz araçlar ile ilgilenenler için en mantıklı yol olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap