İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Honda Çift Yönlü Şarj Deneyimi Sunuyor!
Trendlerdeki Yazı

Honda Çift Yönlü Şarj Deneyimi Sunuyor!

Honda Çift Yönlü Şarj Deneyimi Sunuyor!

Honda otomobil devleri arasında yer alan ender markalardan biri. Özellikle Dünya üzerinde oldukça aktif çalışmalar üreten ve yalnızca araba değil pek çok teknoloji konusunda da Öncü olan bir marka. Bu yüzden yaptığı çalışmalar da kendi Arge alt yapısını kullanarak aktif bir ilerleme kaydediyor. Bu yüzden bu markanın ilerlemesi yaptığı çalışmaları ön plana çıkarması ve profesyonel anlamda ilerlemesi için, pek çok teknolojik çözüm üretiliyor. Bu seferki çalışma ise çift yönlü şarj devrimi üzerinde. Yaptığı çalışmalarda şebeke üzerinden almış olduğu elektrik enerjisine ihtiyaç dahilinde farklı bir şebekeye geri gönderebiliyor.

Otomotiv endüstrisinde kendine ait bir yere sahip olan Honda, Almanya’nın ofenbach kentindeki Avrupa Arge merkezinde bu çalışmalarını yürütüyor. Çift yönlü Batarya teknolojisi ile birlikte dans ettiği Bu fuar, marka için önemli bir yenilik demek. Hem teknolojik açıdan büyük bir artı hem de şebeke açısından önemli bir enerji çekebilme teknolojisine sahip olan bu bataryalar, yakın gelecekte Honda ile alakalı pek çok Artı planı ön plana çıkartacak. Bu yüzden sunulan çalışmaları daha rahat takip edebilmek için, Honda’nın ürettiği yeni nesil elektrikli otomobillerde bu teknolojiye rahatlıkla Entegre edilmiş bir şekilde görebileceğiz.

Çift yönlü enerji konusunda ön plana çıkartılan Bu akım teknolojisi, daha kaliteli ve daha profesyonel bir çalışma için hibrit araçlar yönelik olarak şu anda dünyanın en gelişmiş kamusal şarj istasyonu konumunda. Bu yüzden güncel teknoloji çok iyi kullanan Honda markası 940 volt kapasiteye sahip sistem üretti. Ayrıca Bununla birlikte 150 kilovatta kadar enerji sağlayan farklı bağlantı yapılarına sahip 4 aracı da aynı anda şarj edebiliyor. Honda’nın geliştirmiş olduğu bu teknolojiye baktığımız zaman, Avrupa katmanlı Arge merkezlerinin enerji yönetimi konusunda gerçekten büyük bir optimizasyon yarattığını söyleyebiliyoruz.

Profesyonel teknolojilerinin yenilenebilir enerjiler ile birlikte ilerlemesi, hem doğaya karşı bir saygı duruşu hem de enerji konusunda büyük bir artı sağlıyor. Söz konusu yeni proje için yapılan bu çalışmalarda elektrikli araç pilleri dahil olmak üzere pek çok bileşeni ön plana çıkartıyor Honda. Bu yüzden bu hücrelerin uyumlu bir şekilde giderilmesi için güç akışı testi yapılıyor ve Honda elektrikli araç konusunda Haziran ayından bu yana gayet hızlı ilerliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap