İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Honda Hindistan Üzerinde Pil Üretimine Başlıyor!
Trendlerdeki Yazı

Honda Hindistan Üzerinde Pil Üretimine Başlıyor!

Honda Hindistan Üzerinde Pil Üretimine Başlıyor!

Dijital otomobiller, akıllı otomobiller ve yapay zekânın karşımıza çıkardı, otomobiller günden güne büyümeye ve ilerlemeye devam ediyor. Kendi markasının izini kendi tasarımını ve kendi fikrini, otomobillerine dayatılmış eden pek çok markanın arasında Honda gerçekten büyük bir yenilik peşinde. Yapılacak olan çalışmalara baktığımız zaman marka bazında üretilen hizmetlerin gerçekten bu konuda profesyonel bir yapıyla organize edildiği aşikâr. Çünkü Honda, bir Japon markası ve Hindistan üzerinde değil, üretimine başlıyor.

Elektrikli otomobil, söz konusu olduğu zaman yakın gelecekte 2, tahminen 10 yıla kadar falan sürer. Sonrası için elektrikli otomobiller adına, pili üretimi tasarlayan Honda, bu konuda gerçekten hızlı bir süreç başlatmışa benziyor.

Hindistan, küresel anlaşmalar kapsamında sera gazı konusunda çok titiz davranmaya başladı. Özellikle Hindistan’ın havasının daha temiz bir yapıya ulaşması için bu kalabalık, ülkede küresel anlaşmalar kapsamında sera gazı kullanmamak için 2030 senesine kadar elektrikli araçları kullanmayı öneriyor. Tabi sonrasında elektrik araçlar daha da artacak ve diğer araçlar piyasadan yavaş yavaş silinecek.

Hindistan Honda’nın genel olarak araç satışında yaptığı katkı konusunda oldukça önemli bir yere sahip. Amerikan Birleşik Devletleri’nin Çin ve Japonya’dan sonra 4. sıraya sahip olan Hindistan, Honda için gerçekten önemli bir pazar. Bu pazarı aktif bir şekilde kullanmak isteyen Honda, pili üretimi için büyük bir adım attı ve pazara giriş yapmaya başladı.

Japon devi Honda markası, temmuz ayının ortalarına doğru, Otomotiv Sistemleri Şirketi ile birlikte elektrikli araçlara motor geliştirmek için bir tasarım yapmak ve aktif olmak için, yeni bir fabrika girişimi kuruyor. Yapacağı bu çalışmalarda yüzde 51 hisseyle ortaklık kurduğu diğer markanın yüzde 49 hisse oranıyla birlikte dengeli bir şekilde ilerlemesi bekleniyor.

Yüzde 49 Honda, yüzde 51 de hithachi markasına aktif olarak ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Yapılan bu çalışmalarda, otomotiv sistemlerine, elektronik motor konusunda büyük bir katkı sağlandığı, gerçekten aktif ve gerçekten gözler önüne seriliyor. Bakalım bizi neler bekliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap