1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. Hyundai, Yeni Santa Fe İle İlgili İlk Bilgileri Paylaştı

Hyundai, Yeni Santa Fe İle İlgili İlk Bilgileri Paylaştı

Hyundai, Yeni Santa Fe İle İlgili İlk Bilgileri Paylaştı

Hyundai, SUV segmentinde yeni çıkartacağı model olan Santa Fe’nin ilk çizimlerini paylaştı. Tamamen yeni bir otomobil olan Santa Fe, markanın SUV segmentindeki en önemli araçlarından biri olacak.

Hyundai, geçtiğimiz hafta Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Yeni Veloster’ı tanıtmıştı. Veloster’den sonra bu kez de Santa Fe’nin ilk çizimlerini paylaştı. Yeni Santa Fe, markanın 2000 yılından bu yana SUV sınıfında sürdürdüğü rekabete farklı bir boyut getirecek ve mevcut pazardan daha fazla pay almaya çalışacak.

Yenilenmiş güvenlik sistemleri

Dördüncü nesil olan Santa Fe, otomotiv sektörüne öncülük ederek yeni aktif güvenlik sistemleriyle üretilecek. Smart Sense teknoloji paketiyle öne çıkan yenilikçi otomobilde arka yolcu uyarı sistemi, arka tarafta oturanları takip ederek özellikle çocuk yolcuların araçtan iniş çıkışlarını anında sürücüye bildirecek. Arka Çapraz Trafik Çarpışma Uyarısı ise otomatik fren fonksiyonu ile birlikte geliştiriliyor. Sistem, sınırlı görünürlüğü olan dar alanlarda olabilecek çarpışlamalardan kaçınmak için sürücüyü uyarıyor ve gerektiği durumlarda otomatik olarak freni devreye sokuyor.

Yeni Santa Fe, Hyundai’nin SUV sınıfındaki önemli oyuncularından biri olarak ilk kez Cenevre Otomobil Fuarı’nda otomobil severler ile buluşacak.  Yeni Santa Fe’nin fiyatlarının 300.700 TL’den başlayacağı düşünülüyor.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın En Hızlı Suv Aracı: Lamborghini Urus başlıklı makalemizde fiyatı, lamborghini urus ve özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap