1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. Hyundai Kendi SUV Aracına Dair Detaylar Sızdırdı
Trendlerdeki Yazı

Hyundai Kendi SUV Aracına Dair Detaylar Sızdırdı

Hyundai Kendi SUV Aracına Dair Detaylar Sızdırdı

Las Vegas üzerine düzenlenmiş olan etkinlikte, ön plana çıkarılan Hyundai markası, Son, Hidrojen projesiyle ön plana çıkıyor. CES, 2018 çalışmaları için hazırlıklarını bütün hızıyla sürdüren otomobil markalarında bu marka gerçekten yoğun bir katılım sergiliyor. Kişilerin beklentilerine dair çözüm üreten marka bir sonraki adımının bir otomobilden yana kullandı.

Lakin geçtiğimiz yıl bu konuda büyük bir hidrojen yakıt projesine ön plana çıkartmıştı. Yeni yılda ise bu teknolojisine ne kadar değer verdiğin tekrar göstermek istiyor. ağustos 2017 tarihinde vermiş olduğu, hidrojen yakıtlı çalışma sisteminin elektrik motoruyla birlikte organize edilmesini söylemişti: SUV konseptini bizlere bu şekilde sunmuştu.

O dönemlerde baktığımız zaman yüzde 60 seviyelerine kadar daha verimli değerler elde ettiğini söylemişti. Bununla birlikte yapılacak olan bütün hazırlıkların başladığını müjdeleyen marka, menzil konusunda da önemli artış sunmaya başladığını söyledi. Menzil üzerindeki artışı, teknik değerler konusunda da büyük bir artı sağlıyor, bu sayede paylaşılan konsept ile ilgili insanların merak artıyor.

Proje konseptinin çıkış noktası tam olarak belli değil lakin bununla alakalı pek çok fikir ön plana çıkartılabiliyor. 580 kilometrelik menzil yapısına sahip olan araç, 120 kilovatlık güç üretiyor. Ayrıca, bunun yanında 400 Newton metre tork gibi parçalardan da oluşan araç 5 aylık zaman diliminde büyük bir hızlanmaya ulaştı. Söz konusu hızlanma, kompakt, bu oranda arttı ve menzil 800 kilometreyle karşımıza çıktı. Yaklaşık 160 beygir gücünde bir yapıya sahip olan aracın yüzde 9, daha verimli ve yüzde 20, daha etkin bir şekilde kullanıldığı ön plana çıkartılıyor hafiflik de burada çıkıyor karşımıza.

Tasarım karakteriyle, markanın kendi felsefesini ön plana çıkartan ve buna dair çizgiler ve izler taşıdığını düşündüğümüzü söyleyebiliriz. Hal böyle olunca, önümüzdeki 3 yâda 4 gün içerisinde detayları rahatlıkla almış olacağız ve bunu da sitemiz üzerinden sizlere duyurmuş olacağız. Otonom araçlar elektrikli otomobiller ve çeşitle yakıt, deneysel çalışmaları ile birlikte hidrojen yakıtının da elektrikli motorlarının büyümesi, Hyundai için de önemli bir artı oluşturdu.

Yorum Yap

Yorum Yap