1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. İ30n Fastback Hatchback İncelenmesi ve Fiyatı
Trendlerdeki Yazı

İ30n Fastback Hatchback İncelenmesi ve Fiyatı

İ30n Fastback Hatchback İncelenmesi ve Fiyatı

Hatchbak segmentinde kaliteli ve iddialı bir alternatif sunmak isteyen Hyundai, i30n fastback ile piyasaya büyük bir hedefle girmeyi amaçlıyor. Güney Kore otomotiv devi Hyundai, i30n fastback ile mevcut hatcback’lerden memnun olmayanlar için son derece cazip alternatifler sunuyor, Bu otomotiv devinin bize sunduğu, i30n fastback hatchback incelemesi ve fiyatı piyasada ki alternatif araçlara göre ücret olarak daha uygun ve özellikler bakımından da yakındır. Bu göz alıcı aracın fiyatı Türkiye’de 80 bin TL civarıdır.

İ30n Fastback Hatchback Teknik Özellikler

Bu araç fastback ile Golf GTI, Seat Leon Cupra, ve Renault’un amiral gemisi Megane RS’in doğrudan rakibi haline gelmektedir. Şirketin diğer otomotiv firmalarıyla çekişmeli rekabetlerden başarılı bir sonuç elde ettiği görülmektedir. Çünkü 2018’in ilk yarısında 3 bin hatchback model araba satmayı başaran şirket, tahmini satış sayısını da aşmayı başarmıştır. Hyundai İ30n serisinde 248 beygirlik motordan elde ettiği gücü, i30n fastcback ile 273 beygire çıkarmıştır. Bu aracın 0’dan saatte 100 kilometre hız seviyesine çıkış süresini 0.3 saniye geriye atarak 6.1 saniyeye getirmiştir.

İ30n Fastback Hatchback Detaylarına Bakalım;

Hyundai, genel yapısına uyumlu farlarıyla, siyah zemin ve üçlü mercek yapı da olması sistematik tarafını vurgulamaktadır. Altıgen petek ızgara bölümüne, kenarlardan ince krom uygulaması yapılmıştır. Bu serinin mavi renginde, tamponun belirli kısımların da karbon fiber kırmızı şerit görmemiz mümkündür. Köşelerin de sis farına bağlanan bölümleri sportif dururken, kapak bölümüne Led ışık (aydınlatma) yapılmıştır. Eğimli ve keskin burun yapısı, tampon bölümü parçalarıyla gerçekten dikkat çekici durmaktadır. Kademeli yapılan bagaj kısımları farklı ve estetik dururken, stoplarda ışıklarında herhangi bir değişme olmamıştır. Arka tampon bölgesin de ve ön kısım stilinde difüzör detayı bulunmaktadır. Krom uçlu çift çıkış egzozlar da orta bölümde kırmızı şerit detayı işlenmiştir.

Yorum Yap

Yorum Yap