İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. INFINITI’nın Q Inspiration tanıtımı

INFINITI’nın Q Inspiration tanıtımı

INFINITI’nın Q Inspiration tanıtımı

INFINITI, Detroit Otomobil Fuarı’nda yeni sedan aracı Q Inspiration Concept’i tanıttı.

Markanın yaptığı açıklamaya göre, INFINITI, Q Inspiration Concept’i NAIAS’ta sergiledi.

INFINITI’nin tasarımsal açıdan yeni hamlesi olan Q Inspiration Concept, sedan karasorde temiz, sadece ancak estetik formuyla fuarın göz dolduran araçlarından biri oldu.

INFINITI, geçen yıl 2016’ya göre satışlarını yüzde 7 artırıp 246 bin 492 adete ulaştı. 2009 yılından beri her yıl artış yaşayan INFINITI bu yılda bu başarıyı sürdürdü. INFINITI, ABD, Kanada, Çin ve Tayvan’da tüm zamanların satış rekoruna ulaştı.

INFINITI Tasarım Direktörü Karim Habib, INFINITI Q Inspiration Concept için, “Geleneksel sedan mimarisinin evrimini bir sonraki aşamaya taşıyoruz. Uzun kabin bölümünü akışkan bir biçimde daha dengeli bir oranda genel tasarımının içine katmayı amaçladık. Kısa ön tasarım ve uzatılmış karoser sayesinde konfor ve hacim anlamında tutucu bir segmentte yeni oranlar yakalayarak neler yapılabileceğini göstermek istiyoruz” cümlelerini kurdu.

Bir önceki yazımız olan Nissan Qashqai Yenilendi başlıklı makalemizde 2018 nissan fiyatları, 2018 nissan qashqai ve nissan qashqai hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap