İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Geleceğin Otomobilleri
  3. İsveçli Aileler, Volvo’nun Cars modelini test edecek

İsveçli Aileler, Volvo’nun Cars modelini test edecek

İsveçli Aileler, Volvo’nun Cars modelini test edecek

İsveçli aileler, Volvo Cars’ı Göteborg ve çevresinde bulunan trafiğe açık yollarda test edip deneyimlerini, Drive Me projesine destek veren ilk iki aile olarak Volvo Cars mühendislerine aktaracak. Göteborg bölgesinde ikamet eden Hain ve Simonovski aileleri deneyecekleri Volvo XC90 premium SUV araçlarını teslim aldılar. 2018’in başlarında Drive Me projesine 100 kişi daha dahil edilecek. Aileler her zamanki gibi günlük yaşamını devam ettirecek. Şirketin mühendisleri Drive Me üzerinden tüketicilerin işe gidip-gelme, alışveriş merkezine gitme ve çocuklarını okula getirip-götürme gibi kullanımlarıyla ilgili bilgiler toplayacak.

Volvo Cars, 2021 yılına kadar otomobillerinin ticarileşmesini planlıyor. Drive Me üzerinden elde edilecek olan veriler söz konusu araçların geliştirilmesini sağlıyor.

“Bu projenin bir parçası olmak çok güzel, bir gün hayat kurtaracak olan teknolojinin geliştirme sürecinin bir parçası olma şansını elde ettik.” Şeklinde konuşan Alex Hain, 45 yaşında.

Drive Me, gerçek kullanıcıları sürüş destek gibi araç teknolojisinin farklı aşamalarını test etmek üzere olaya dahil ediyor.

Şirketin Ar-Ge departmanı Kıdemli Başkan Yardımcısı Henrik Green, “Drive me, Volvo Cars için önemli bir araştırma projesi, aileleri projeye dahil ederek çok değerli bilgiler toplamayı umuyoruz. Elde etmiş olduğumuz bilgiyi ve deneyim düşüncelerini otonom sürüş teknoloji projemizi şekillendirmek ve geliştirmek için kullanacağız. 2021 yılında bu çalışmalara ve araştırmalara bağlı olaraktan müşterilerimize tamamen otonom araçlar sunacağız.” Açıklamalarında bulundu.

 

Yorum Yap

Yorum Yap