1. Ana Sayfa
  2. Teknik Bilgi
  3. Kadınların Trafikte Yaptığı 6 Hata
Trendlerdeki Yazı

Kadınların Trafikte Yaptığı 6 Hata

Kadınların Trafikte Yaptığı 6 Hata

Kadın sürücüler erkeklere oranla hata yapmaya daha yatkın, bunu biz değil istatistikler söylüyor. Bu yazımızda sizlere kadınların trafikte yaptığı 6 hata neler onları hazırladık. Kadınlara elbette trafiğe çıkma ya da araç kullanma gibi şeyler söylemek büyük bir hata bunun aksine onlara yardım etmek ve hatalarından ders çıkarmaları konusunda yardımcı olmamız gerekiyor. Şimdi bakalım kadınlar en sık hangi hataları yapıyormuş.

Yavaş Gitmek

Sol şeritte gidiyorsanız hızlı olmak zorundasınız. Bunun başka bir açıklaması olamaz. Kadınlar genelde daha yavaş araç kullandıkları için sol şerit onlara göre değil. 80 km hızla sol şeritte araç kullanmak hem tehlikeli hem de yazılı olmayan kurallara göre büyük bir hatadır.

Panik, Heyecan Ve Korku

Çoğu kadın trafikte aniden gelişen olayları karşı çok hazırlıklı değil. Ani fren ya da şerit değiştirmek bunların trafiğin içinde olduğunu kabul etmek ve hızlı tepki vermek gerekiyor.

Sinyal Vermemek

Bu çok fazla bilinmez ama kadınlar erkeklere oranla daha fazla sinyal hatası yapar. Özellikle dönüşlerde kadınlar sinyal verme konusunda çok zayıflar.

Trafik Nezaketi Ve Yol Verme

Kadınlar trafikte erkek sürücülerden yol isterler. Ancak başkasına yol vermek gibi bir alışkanlıkları ne yazık ki yok. Her iki cinsinde birbirine yol vermesi gerektiğini unutmamak gerekiyor.

Ani Fren Yapmak

Sokak arası ya da ana yol fren yapma konusunda kadınların hiç korkusu yok. Arkanızda araç olma ihtimali ya da farklı nedenleri göz önüne almadan fren yapamazsınız. Kadınların bu konuda biraz daha bilgili olması gerekiyor.

Hemen Trafiğe Çıkma İsteği

Kadınların erkeklere oranla araç kullanma konusunda daha zayıf olduğunu yukarıda söylemiştik. Kadınlar ehliyet alır almaz trafiğe çıkmak istiyor. Ancak iyi bir profesyonel olmak istiyorsanız kesinlikle araç kullanmayı tam anlamıyla öğrenmeden trafiğe çıkmamalısınız.

Yorum Yap

Yorum Yap