1. Ana Sayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. Kia Ceed 1.6 CRDi Premium AT İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

Kia Ceed 1.6 CRDi Premium AT İncelemesi

Kia Ceed 1.6 CRDi Premium AT İncelemesi

SINIFININ EN İYİSİ

Bu yazımızda Kia Ceed 1.6 CRDi Premium AT modelini inceledik. Bu yazımız ile sizlere araç hakkında bir fikir edindirebilmek adına hemen konuya giriş yapmak isteriz. Öncelikle Kia Ceed 1.6 CRDi Premium AT 1582 CC lik motoru ile kullanıcılarına gerçek bir performans sunmaya hazırlanmış. Motor gücü 128 HP beygir gücü ve 260 Nm tork ile desteklenmiş ve bu spor görüntüdeki araca gerçekten bir yarış arabası havası verilmiş. Kia’nın artık trafikte görmeye alıştığımız kaliteli araçlarından biri olan araçta güvenlik ve konfor üst düzeyde yaratılmış. Maksimum hızı 190 km. olan aracın 0 dan 100 km ye çıkış süresi yaklaşık 11.7 sn. olarak belirlenmiş. Bu aracın yakıtı da sınıfı araçlar ile karşılaştırıldığında standartların altında bir performansa sahip olduğunu görebilirsiniz.

Yakıt tüketimi şehir içi trafiğinde 100 km.de 7.2 lt, şehir dışı trafiğinde ise 4.5 lt. olarak ölçülmüştür. Ortalama yakıt harcama durumu 5.5 lt. dir. Otomatik şanzımana ve 6 ileri vitese sahip aracın yakıt şeklide dizeldir Tabi aracın yakıt durumu aracın o anki ağırlığına ve hava şartlarına bağlı olarak değişmektedir. Kilometre başına yaklaşık yakıt maliyeti 21 kuruş olarak belirlenmiş. Dizel sınıfı araçlar içersinde son derece iyi bir yere sahip olan aracın ağırlığı da 1385 kg olarak belirtilmiş.

GÜVENLİ YOLCULUKLAR İÇİN BU ARACI DENEYİN

Herkes alacağı araçta önce güvenlik daha sonra da konfor olmasına önem verir. Kia Ceed 1.6 CRDi Premium AT fabrikasında yapılan testlerinde belirli çarpışma testlerinde hep %80 ve üzerinde başarı sağlayarak ne kadar güvenli ve sağlam bir araç olduğunu kanıtlamıştır. Aracın genel güvenlik ekipmanları arasında; Sürücü Hava Yastığı, Yolcu Hava Yastığı, Yan/Perde Hava Yastığı, ABS (Antiblokaj Fren Sistemi), EBD (Fren Güç Dağılım Sistemi), ESP (Elektronik Denge Sistemi), ASR (Çekiş Düzenleme Sistemi), Elektronik Park Freni gibi birçok özellik bulunur.

Bununla birlikte iç ve dış dizayn içinde pek çok özellik düşünülmüş. Bu özellikler de şöyle sıralanabilir; Sunroof / Cam Tavan, Çelik / Alüminyum Alaşım Jantlar, Ön Sis Farları, Klima, Direksiyondan Kumanda Sistemi ve Yol bilgisayarı gibi pek çok özellik aracı alacak kişiler için araca monte edilmiş. Bu standartlarda böyle bir araca sahip olabilmek için ödeyeceğiniz miktarda birçok araca göre gerçekten daha düşük.

ARACI MAKUL FİYATLAR İLE ALMAK

Böyle özelliklere sahip bir aracı 78.000 TL civarında bir fiyat ile almak gerçekten oldukça iyi. Son derece güvenli ve kaliteli bir sürüş imkanı sunan aracın konforuna ve geniş iç hacmine de söylenecek pek fazla söz bulunamaz. Hatchback yapıda üretimi yapılan aracın genişliği 1780 mm, uzunluğu 4310 mm ve yüksekliği 1470 mm olarak ölçülmüştür. Aracın bagaj hacmi sınıfı araçlar ile ortalama bir şekilde tutulmuş ve 380 lt. olarak belirlenmiş. Arka koltuklarının yatarak geniş bir hacim kazandırdığı araç oldukça kullanışlı ve konforludur.

İkinci el piyasasında kolay kolay bulunamayacak bir araç olma özelliğine sahip olan aracın yıllık vergi tutarı da 945 TL olarak gözüküyor. Bu sınıf araçların standart düzeyinde ödenen yıllık vergisini yaktığınız yakıt ücreti ile rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Sizler için incelemiş olduğumuz Kia Ceed 1.6 CRDi Premium AT sınıfının en başarılısı olarak güvenlik aşamalarından geçmesi ile de tutulan ve sevilen bir araçtır.

Bir önceki yazımız olan Mazda 3 HB 1.5 Reflex İncelemesi başlıklı makalemizde Mazda 3 HB 1.5 Reflex ve Mazda 3 HB 1.5 Reflex İncelemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap