1. Ana Sayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. Kia Rio 1.25 Natty İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

Kia Rio 1.25 Natty İncelemesi

Kia Rio 1.25 Natty İncelemesi

FANCY’E KARDEŞ GELDİ !

Kia Rio 1.25 Natty… Kia’nın her kesimden insanı düşünüp birkaç özellik dışında Fancy modeli ile tamamen aynı olan fakat fiyatı biraz düşük miktarda ürettiği bir araç bu. Motor ve şanzıman bakımından Fancy modeli ile tamamen aynı özelliklere sahip. İsterseniz tekrar üzerinden geçelim. 1248 CC silindir hacmine sahip araba 85 HP üretiyor ve maksimum ulaşabileceği tork 120 Nm. Km başı 26 krş tüketen aracın şehir içi tüketimi 6.3 lt iken şehir dışı tüketimi 4.4 lt olarak gözlenmiş.

Vergisi 537 Tl gibi cüzzi bir rakama sahip. Kardeş Fancy gibi benzinli olan bu arabayı kardeşinden ayıran özellikler ise bence çokta önemli özellikler değil. En azından düşen fiyatın miktarına bakılırsa kaçırılmayacak bir araba denilebilir ama ben daha konforlu istiyorum diyorsanız Kia Rio 1.25 Fancy incelememi de okuyabilirsiniz.

FANCY’DEN FARKI YOK DENECEK KADAR AZ

Çelik jant, sis farı, deri direksiyon, soğutmalı torpido, katlanır aynalar, yağmur ve far sensörü ve bluetooth. Bu özellikler Natty’i Fancy’den ayıran özellikler. Bence hayati bir öneme sahip olmayan bu özellikler olmasada olur illede 1.25 Kio Rio alıcam diyorsanız. Fakat tabili Fancy konfor bakımından üst seviyede özellikle yukarıda saydığım özellikleride eklediğimizde baya dolu bir araç gerçekten.

Fancy incelememde belirttiğim gibi benzinli olmasına rağmen motoru küçük olduğu için düşük yakıt tüketimi sağlıyor ve tüm bunlar olurken performansı da küçümsenecek derecede değil kesinlikle. Bu aracı kullananların çoğu çok olumlu yorumlar yapıyor özellikle yakıt ve konfor konularında.

MUTLAKA TEST SÜRÜŞÜ YAPIN, PİŞMAN OLMAZSINIZ !

Natty’i Fancy’den ayıran özellik fiyatı demiştik. İkinci el piyasası 30.000 TL civarlarında olan Natty’nin piyasaya sürülüş fiyatı 39.000 TL. Fakat bu boş donanımlı fiyatı. Dolu olanını almak isterseniz bu fiyat 45.000 TL’ye çıkabilir ki Natty’nin dolu paketi Fancy’nin boş paketine denk geliyor. Onun için Natty’nin dolu paketinden almaktansa Fancy’nin boş paketini almanızı öneririm. İllede B segmentinde araba alacağım diyorsanız bu iki arabayı mutlaka deneyin ve görün derim. Aldıktan sonra kesinlikle pişman olmayacağınız bu aracı tavsiye ediyorum.

Yorum Yap

Yorum Yap