1. Ana Sayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. Kia Sportage 1.6 GDI Comfort İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

Kia Sportage 1.6 GDI Comfort İncelemesi

Kia Sportage 1.6 GDI Comfort İncelemesi

KİA KARİZMASINI KONUŞTURMAYA DEVAM EDİYOR

Bugün sizlerle Kia’nın yeni Sportage kasasını inceleyeceğiz. İnceleyeceğimiz modelin adı Kia Sportage 1.6 GDI Comfort. Biliyorsunuz ki Kia son yıllarda kasaları çok karizmatik böyle çok göze hoş gelen araçlar üretmeye başladı. Kia Sportage 1.6 GDI Comfort’da onlardan biri. Kia’nın kalitesinin konuştuğu bu araba aile arabası olarak nitelendirilebilir. Az sonra sayacağım özellikler sizinde böyle düşünmenize sebep olacak zaten. Öncelikle benzinli olduğunu belirtelim aracın.

Dizel 2.0 motorlu olanı 144.000 TL’den başlıyor. Onuda ileride ki incelemelerimizde ele alacağım. 1.6 motora sahip bu arabanın 135 beygir gücü var. Beygir gücü yeterli fakat çıkabildiği maksimum tork 165 gibi yetersiz bir seviyede kalmış. Fakat bu tür arabalar Jeep olduğu için seri olmasından çok uzun yollarda sağlam basılmasıyla bilinir. Yani uzun yolda bu arabayla sağlam gaza basabilir baya bi hızda yapabilirsiniz. 0 – 100 km hızlanmasını 11.1 saniyede gerçekleştiren Kia Sportage 1.6 GDI Comfort sınıfında ki diğer araçlara göre yine iyi bir istatistik elde etmişe benziyor. 6 ileri düz vitesten oluşuyor.

YAKIT TÜKETİMİ ÇOK FAZLA

Yakıt tüketimine gelince çoğu kişi araba piyasaya çıktığından beri bundan şikayetçi. Şehir içi tam 8.2 litre yakıyor. Şehir dışında ise 6 litre yakıt tüketimi var. Bence 8.2 litre çok gibi. Paranızı esirgemeyen biri iseniz hiç düşünmeden alın derim çünkü benim bu arabada tek takıldığım konu bu oldu. Gerisi yemede yanında yat misali çok iyi özelliklere sahip. Yıllık vergisi 859 TL olan bu arabanın bagaj hacmi 465 litre ve bence bu çoğu ailenin ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabileceği bir büyüklük.

Donanımlarına gelirsek oldukça özellikli bir araba. Kia Sportage 1.6 GDI Comfort ABS, EBD, ESP, ASR, Park sensörü, Hız sabitleme sistemi, Yokuş kalkış sistemi, Çelik jantlar, Ön sis farları, Otomatik kararan iç dikiz aynası, Ön kol dayama ünitesi ve Direksiyondan kumanda sistemi gibi özelliklere sahipken Start – stop sisteminin olmaması bu araba için bi handikap olmuş ama yinede bu dolulukta bir araba sizin çoğu ihtiyacınızı karşılayıp rahat bir yolculuk etmenizi sağlar.

UZUN YILLAR BİNİLECEK BİR ARAÇ

Tüm bu özelliklere, yakıt tüketimine ve performansına karşılık Kia Sportage 1.6 GDI Comfort’un 0 km piyasaya sürülen fiyatı 68.000 TL iken yapılan indirimler ile şuan ki sıfır fiyatı 64.000 TL. İkinci el piyasasında ki fiyatları da 54.000 TL’lere kadar düştü. Fazla satılmayan aracı aldıktan sonra satması biraz zor olabilir fakat bu arabada satılmak için alınmaz yani bu uzun yıllar binilebilir bi araç. Uzun yollarda kesinlikle yormaz sizi. Ön tarafı arka tarafı kadar geniş ve ferah.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 10 ay önce

    Güzel Ve Faydalı Bir Makale Teşekkür ederiz.