1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Lexus En Kusursuz Otomobil Markası Seçildi
Trendlerdeki Yazı

Lexus En Kusursuz Otomobil Markası Seçildi

Lexus En Kusursuz Otomobil Markası Seçildi

Lexus, lüks ve kusursuz otomobiller üreten bir firma olarak kendini yine kanıtladı. Global araştırma şirketi J.D. Power’ın “Kaliteli Araştırması’nda” üst üste 6. kez en sorunsuz marka seçildi. Araç Güvenilirliği araştırmasında ilk sırada olan Lexus, satış ve satış sonrası desteklerde mükemmeliyetçi tutumunu sürdürüyor.

Dünyanın en çok bilinen bağımsız araştırma kuruluşlarından biri olan ve yıllardır otomotiv sektöründe yaptığı araştırmalar ile adı sıkça duyulan J.D. Power’ın yaptığı araştırmaya 36 bin 186 araç sahibi katıldı. Kullanıcıların 3 yaşında olan araçlarında yaşadıkları sorunlar ve deneyimler ele alınarak yapılan çalışmada, farklı segmentlerden en çok tercih edilen 224 model yer aldı. Motordan şanzımana, ses sistemlerinden navigasyona, havalandırmadan koltuklara kadar 117 kategoride karşılaşılan sorunlara bakıldı. Lexus modellerinin yüksek kalitesi ve konforu yine kendini kanıtladı.

En az sorun çıkaran modelleriyle Lexus bu araştırma da üst üste 6. kez en kusursuz marka olarak yerini korudu. Lüks modellerinin yan sıra işçilik ve üretim kalitesiyle öne çıkan Lexus’un müşteri memnuniyeti de kanıtlanmış oldu. Müşteri tercihlerinde önemli bir yere sahip olan Lexus’un güvenilirliği, Lexus’ların 2.el değerinin de yükselmesini sağladı.

Yorum Yap

Yorum Yap