1. Ana Sayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. Mazda 3 Sedan İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

Mazda 3 Sedan İncelemesi

Mazda 3 Sedan İncelemesi

HADİ MAZDA BAYİİNE

Mazda geçmişte karşılaştığı birçok güçlüğe rağmen hala ayakta olan bir şirkettir. Bunun sebebi de Mazda çalışanlarının iyi seçiminden kaynaklanmaktadır. Bizde bu kadar iyi bir şirketin arabalarını tanıtmaktan gurur duymaktayız. Bu yazımızda Yeni Mazda 3 Sedan aracı tanıtacağız dış özellikleri iç özellikleri performansı ve daha birçok özelliğinden bahsedeceğiz.

Yeni Mazda 3 Sedan 16 çelik jant 16 ve 18 Mazda alaşımlı jantlar bu aracın tasarımının yarattığı hız ve stabilite duygusuna katkı sağlamaktadır. Yol gürültüsünü bastıran tasarımı ile stil ve performansın üstün bir kombinasyonunu sunmaktadır. Bu jantlar sayesinde aracın performans yüksek, dış donanımında gündüz farları lastik tamir kiti ön farlar halojen yan aynalar siyah yan aynalarda sinyaller bulunmaktadır. Dış görünüşüyle oldukça şaşaalı bir araçtır.

İç özelliklerinden bahsetmek gerekirse Mazda 3 Sedanın diğer sedanlara göre içi oldukça geniştir. Tam bir aile arabasıdır. Koltukları oldukça geniş ve rahattır. Aynı zamanda aracınızdayken teknolojiyle de yakın temasta olabilirsiniz. Akıllı telefonunuzu kullanarak tüm sosyal ağlarla bağlantıda kalabilirsiniz. Mazda 3 Sedan’ın özellikleri bununla da sınırlı kalmıyor. Aktif sürüş ekranı sayesinde net panel hız navigasyon kılavuzu ve birçok güvenlik uyarısı dâhil önemli sürüş bilgilerini görüntüler.

Etkin ön koltuk kemer gergi sistemleri lastik basıncı izleme sistemi ön emniyet kemerleri uyarı lambası ön hava yastıkları ön ve arka perde hava yastıklarıyla Mazda 3 Sedan’ dayken oldukça güvendesiniz. Çünkü otomobil güvenlik özelliği şehir içindeyken önümüzde trafiği izlemek için üst düzeyde hassas bir Radar Lazer Sensörü Sistemi kullanılarak önden çarpmaları önler veya etkisin azaltır. Konfor ve rahatlıkla ilgili bir şeyler söylemek gerekirse; anahtarsız çalıştırma sistemi vardır. Direksiyon kumandalı kliması manuel uzaktan kumandalı merkezi kilit elektrikli kapı kilidi elektrikli arka camlar panel kaplaması paspaslar radyo tavan ışıkları USD girişleri yol bilgisayarı gibi özelliklere de sahiptir. Bu anlamda sınıfının kullanışlı araçlarından!

Mazda 3 Sedan sıra dışı yakıt tüketimi ile de mükemmel çevre performansını yakalamıştır. Yakıt ekonomisine katkı sağlayan bir unsur aracın lider aerodinamik performansıdır. Aracın radyatörünün önünde bulunan ve sürüş şartlarına göre otomatik olarak açılıp kapanan aracın sürtmesini azaltıp çevre performansını iyileştiren aktif hava kelebeği de bu duruma yardım etmektedir. Araçtaki bu özellikleri yaşayıp stressiz bir hayat yaşayın. Aerodinamik bir sistem olmasından dolayı araç oldukça ekonomik!

Mazda 3 Sedan’ı kullandığımda ;“Sana zor ulaşılır ama çok daha zor vazgeçileceğe benziyor” dedim. Son yıllardaki tasarımlarından etkilenmeyen yoktur. Mazda 3 Sedan’ı kullandığım zaman böyle bir arabayı kullanmaktan ekstra keyif aldım. Mazda 3 Sedan’ın özelliklerini öğrendiğinize göre artık sizde bir Mazda 3 Sedan’a sahip olmak için sabırsızlanıyorsunuzdur. Mazda internet sitesinden size en yakın bayileri bulabilirsiniz. Sizde gidin aracı inceleyin. Zaten bayiden araçtan vazgeçerek değil araca sahip olarak çıkacaksınızdır.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 10 ay önce

    Mazda 3 almayı düşünüyordum yaklaşık 1 aydır araştırma yapıyorum biraz ince eleyip sık dokuyan birisiyimdir sayenizde kafamda eksik kalan sorularda cevap buldu çok yararlı bir makale olmuş teşekkürler

  2. Mazda bana göre bu işi gerçekten yapıyor. Hem estetik hem yol tutuşu gerçekten araçları güzel.