1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. Merakla Beklenen Seat Leon Cupra R Özellikleri

Merakla Beklenen Seat Leon Cupra R Özellikleri

Merakla Beklenen Seat Leon Cupra R Özellikleri
1

Cupra R modeli Seat firmasının gelecek planlarını’da az çok ortaya çıkarmış durumda, Üretim adeti sadece 799 olarak belirtilen Cupra R ‘ ın 499 adeti manuel vitesli, ( 6 ileri ) 300 adeti de DSG şanzımanlı. Manuel versiyon’da turbo şarj ve güçlü 2.0 litrelik motor yer alıyor. Bu harika motor 310PS yani 306hp gücüne kadar çıkabiliyor.

Otomatik versiyonu ise 296 hp gücün’de. İki vites seçeneği ile 0 dan 100 km/s hıza 5.5 – 5.8 saniyede çıkabiliyor. En yüksek yaptığı hız ise 250km/s 2018 yeni Leon Cupra R ön çekişli ve özel yapım adaptif süspansiyon sistemine sahip. Sıfırdan dizayn edilen harika bir egzoz sistemini gözlemliyoruz. Aerodinamikliği de yükseltilen model, selefine göre % 12 daha verilim bir yapıya sahip.

Ön konsolda ise bakır rengi ağırlıklı motifler kullanılmış. Belirtmeden geçmeyelim son zamanlar da trend olan alcantara deri döşemeler de araca epey hoş hava katmış.

Müşteriler, siyah veya gri standart renklerin dışın da bu modele özel olacak mat griyi de seçebilecek. Cupra R ‘ da elden geçirilmiş motor yazılımı, güçlendirilmiş Brembo frenler ve dinamik şasi kontrol sisteminin yenilenmiş versiyonu bulunacak. Ayrıca Seat mühendisleri ön aksın kamer açısıyla da oynayacaklar.

Yorum Yap

Yorum Yap